Güncel Yazılar

MAKALELER

Nöroloji ile ilgili olarak yazdığım güncel makale ve yazılar


felc-artik-kader-degil-tedavi-edilebilir-bir-durum-1200x675.jpg

Felcin tedavi edilemeyeceği düşünülse de hasta eğer ilk saatlerde hastaneye ulaştırılırsa ve ne kadar çabuk müdahale edilirse tedavi edilebilir bir durum. Fakat ondan önce felci önlemek için yapılabilecekler var. Gündelik hayatımızda yapacağımız 8 basit değişiklikle felç riskini azaltmak mümkün.


felc-mi-geciriyorum-1200x675.jpg

Felç mutlaka sadece güçsüzlük anlamına gelmiyor. Tıkanan damar ne kadar büyük ise o kadar ses getirir. Örneğin beynin üçte ikisini ünü besleyen ana damar tıkanırsa güçsüzlük kaçınılmazdır. Kan en fazla hareket alanlarını sular o yüzden en sık güçsüzlük olur.


ozlem-ercan.jpg

Ben Özlem Ercan, 36 yaşındayım. 10 yıllık evliyim ve 7 yaşında bir kızım var. Ankara da yaşıyorum. Anasınıfı öğretmeniyim. Sınıfımın mevcudu yüzünden çok gürültülü, havasız ve kokunun yoğun olduğu bir çalışma ortamım var. Bu ortam bile hergün migren atağı geçirmem için yeterlidir diye düşünürdüm. Son 7 yıldır migren ağrıları çekiyorum.


gulsen-yeter-bockun.jpg

25 yıldır yaşadığım şiddetli baş ağrılarıma çözüm bulmak için birçok yolu denedim. Gitmediğim doktor, hastane, içmediğim ilaç, uygulamadığım yöntem (akupunktur) hatta bitkisel yöntemlere kadar birçok yolu denememe rağmen maalesef bu zamana kadar hiçbirinden yanıt alamadım.


her-40-saniyede-bir-kisi-felc-geciriyor-1200x675.jpg

Tıpta zamana karşı yarıştığımız hastalıklar vardır, felç bu hastalıklardan bir tanesi. Ne kadar gecikirsek beynimizin bir parçasını kaybediyoruz, felç böyle bir hastalık. Peki, kimler felç riski taşıyor? Gelin yakından bakalım.Beyin fonksiyonlarını korumak için neler yapmalı?
Obezite ve depresyonun beyne etkileri neler?
Alkol beyne ne tür zararlar veriyor?
Kafein tüketiminin beyin fonksiyonlarına etkisi nedir?

CNN TÜRK Gündem Özel – 24.12.2017Telefon, tablet ve bilgisayarların beyne etkileri
Mavi ışık sendromu nedir, zararları nelerdir?
Mavi ışık sendromundan nasıl korunabiliriz?
Akıllı/elektronik cihazların beyne etkileri nelerdir?
Bilgisayar oyunlarının beyne etkileri nelerdir?

CNN TÜRK Gündem Özel – 24.12.2017Beynim sıkıntıda mı, nasıl anlayabilirim? Beyin sorunlarının belirtileri nelerdir? Beyin sağlığını korumak için neler yapılmalıdır? Beyin fiziksel travmalardan nasıl korunabilir? Futbol ve boks gibi sporlarda nelere dikkat edilmeli?


murat-aydin.jpg

1993’ten beri baş ağrısı yaşayan birinin (25 yıllık bir süreye tekabül ediyor) hayat hikâyesini, ağrılarını, sevinçlerini, tedavisini ve sonuçta bu ağrılarla nasıl başa çıkmasını öğrendiğini ve son olarak bütüncül tıp sayesinde kronikleşen bu ıstıraptan nasıl kurtulduğunu öğreneceksiniz.


Bize Ulaşın

İLETİŞİM

İlgi alanımızdaki nörolojik konularla ilgili bir rahatsızlığınızın olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki iletişim yöntemlerinden birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İLETİŞİM

0212 414 30 00
Dahili: 22334
Takipte olun

SOSYAL MEDYA

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.Copyright © 2018 Prof. Dr. Derya Uludüz. Tüm hakları saklıdır.