Güncel Yazılar

MAKALELER

Nöroloji ile ilgili olarak yazdığım güncel makale ve yazılarCep telefonları ile konuşmak radyasyona maruz kalmayı arttırır. İşyeri gibi çok fazla cep telefonuyla konuşulan ortamlarda bulunan kişiler diğer telefonlardan da etkilenirler. Bu, pasif sigara içiciliğine benzer. Yoğun bir telefon trafiği olan yerde yaşıyorsanız her taraftan alacağınız radyasyon sizi etkileyecektir. Sigara içiciliği gibi düşünebilirsiniz bunu. Sigara içmenin kendisi de zararlıdır ancak etrafınızda sigara içenlerin olması da o kadar zararlıdır.

DHA – 25.09.2018Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile okul kantinleri ve beslenme de gündeme geldi. Sabah kahvaltısı için en iyi seçenek menemen. Kahvaltıda karbonhidratlı besinler, öğrencilerin kan şekerini düşürmesi nedeniyle konsantrasyon bozukluğuna neden olacaktır. Kahvaltı için en iyi seçenek menemen. Menemende birçok yeşillik, protein ve yumurta var. Yanında süt ile birlikte tüketilebilir.

DHA – 21.09.2018


midye-ve-somon-baligini-yemeden-once-bir-kez-daha-dusunun-1200x675.jpg

Türkiye'de sıklıkla tüketilen midye aslında oldukça besleyici ancak içerdiği zararlı maddeler nedeniyle dış ticareti yapılamıyor. Avrupa Birliği, Türkiye’den aldığı midye ve benzeri ürünleri ciddi kontrollerden geçiriyor ve çoğunlukla ağır metal ve bakteri içerdiği için standartlara uygun bulmuyor. Çünkü midyeler yaşadıkları ortamın etkisi ile toksinleri, ağır metalleri, mikropları, çeşitli bakterileri ve diğer balıkların dışkılarını olduğu gibi içlerine çekerler.


diyet-yaparak-degil-sezgisel-beslenme-ile-kilo-verin-1200x675.jpg

Diyeti sağlık için değil, zayıflamak için yapıyorsanız işiniz zor! Bu noktada cevaplamamız gereken soru, bu kadar farklı diyet seçeneği olmasına rağmen neden kilo veremiyoruz ve aslında yapmamız gereken ne? Diyetler kilo vermede başarısız ve bu da bilim insanlarını diyet dışındaki yeni yaklaşımları aramaya yönlendiriyor. İşte onlardan biri yeni tanımaya başladığımız 'sezgisel beslenme' kavramı.


botoks-nedir-nerelerde-kullanilir-botoks-fiyatlari-ne-kadardir-1200x675.jpg

Botoks artık bir güzellik ürünü değil, göz çevresindeki, alındaki ve kaş ortasındaki çizgileri yok etmesinin yanında; göz seğirmesi, göz tembelliği, kronik migren ağrıları, boyun kasılmaları, idrar kaçırma, aşırı terleme ve beyin felci gibi bazı hastalıkları da tedavi edilebiliyor. Hatta erkeklerin en büyük kâbusu olan erken boşalma sorununa bile çözüm olma ihtimali var. Peki, Botoks hakkında ne biliyoruz? Botoks nedir, nerelerde kullanılır; botoks fiyatları ne kadardır?


kuru-temizlemede-kanser-riski-islak-temizleme-cozum-mu-1200x675.jpg

Kuru temizleme ile ilgili yıllardır devam eden tartışma, aslında perkloretilen (PERC) adı verilen bir kimyasalın "muhtemel kanserojen" olarak tanınmasıyla başladı. Aynı zamanda beyin ve sinir sistemine karşı da olumsuz etkileri olan bu kimyasal madde, kuru temizlemecilerde sıklıkla bir kir çözücü olarak kullanılıyor.


kirmizi-et-tiroid-hormonunu-dengeliyor-1200x675.jpg

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Derya Uludüz kırmızı etlerin eskiye oranla besin değerinin düştüğünü ancak sağlıklı ve besin değeri yüksek bir kırmızı etin birçok vitamin ihtiyacını karşıladığını belirtti.


inme-tedavisinde-cigir-acacak-yontem-1200x675.jpg

Türkiye'de her 14 dakikada bir kişi inme geçiriyor ve 2017 yılında inme nedeniyle yine Türkiye'de 40 bin kişi yaşamını yitirdi. İnme gibi sağlık bakım sistemine yük oluşturan hastalıkların oranı, yaşam süresinin uzaması ve risk faktörleri ile yeterince baş etmemeye bağlı olarak gelecek yıllarda daha da artacaktır.


Bize Ulaşın

İLETİŞİM

İlgi alanımızdaki nörolojik konularla ilgili bir rahatsızlığınızın olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki iletişim yöntemlerinden birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İLETİŞİM

0212 414 30 00
Dahili: 22334
Takipte olun

SOSYAL MEDYA

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.