Bekir Sıtkı Engin

10 yıldan beri baş ağrısı çekiyorum. Beyin cerrahi, nöroloji doktorlarına gittim. Her gittiğim doktor ağrı kesici, kas gevşetici, uyku ilacı, antidepresan ilaçları, topomax, kolesterol ilaçları verdi. Migren olduğumu söylediler, migren tedavisine uygun ilaçlar verdiler ama hiçbiri işe yaramadı. Ağrı kesiciyi kullanırsam rahatlıyordum. 2 yıldan beri başım düzenli ve şiddetli şekilde ağrıyordu. Sabah bir ağrı giriyor ve gün boyu devam ediyordu. Özelikle stresli günler de iyice ağrısı artıyordu. Ağrı olunca hemen yemek yiyip sessiz bir yerde uyumak istiyordum. Yaşantım her geçen gün kötüye gidiyor, düzensizleşmeye başlıyordu. En son gittiğim profesör sana kortizon vereceğim deyince tekrar arayışlara girdim.

En sonunda Derya hocaya geldim. 3 ay oldu tedaviye başlayalı. İlk önce uyku laboratuvarına daha sonra masöre daha sonra da çene kaslarım için bir doktora yönlendirdi. Yönlendirdiği süreç içinde hiçbir şekilde ilaç vermedi. Uyku düzenim bozuk olduğunu geceleri yeterli düzeyde beynime oksijen gitmediğini geceleri makine ile uyumam gerektiğini öğrendim.

Şimdiler de uykumu alıyorum. Normalde uyandıktan sonra yorgun hissediyordum ama tedaviye başladıktan sonra yorgunluk kalmadı. Yemeklerden sonra uyuma istediğim azaldı. Sabahları daha dinç ve enerjik kalıp yürüyüşlere gitmeye başladım.

Fizik tedavi, akupunktur, kuru iğne tedavileri hiçbir işe yaramadı. 3 aydan beri ağrılarım %60-70 azaldı. Böbreklerimi kaybetmekten korkuyordum. Böbreklerimde kistler oluşmaya başladı. En son gittiğimde Derya hocam bana vitamin verdi. İlaç istediğimde ilaca gerek kalmadığını ilacın kendi elimde olduğunu, ne kadar az ağrı kesici kullanırsam o kadar hızlı iyileşeceğimi söyledi. Sadece vitamin ilacı verdi. Her geçen gün iyiye gittiğimi hissediyorum ve etrafımdaki kişiler de iyiye gittiğimi söylüyor. Derya hocam sayesinde her şeyin daha da iyi olacağına inanıyorum. Her duyduğumuz doktor da çare aramayın.

Derya hocama çok teşekkür ediyorum.

Randevu Alın

    Formu doldurun, sizi arayalım

    Bu yazıyı paylaş

    Randevu Al Hemen Ara
    WhatsApp'tan bize yazın