Yazılarım

Gamze Matara

Merhaba sevgili anneler. ben gamze matara. izmirde oturuyorum 9 yaşında bi oğlum var. ve biz küçüklükten beri baş ağrısıyla mücadele ediyoruz yani ediyorduk taki derya hocama rastlayana kadar. O bir mucize, o bir duayen, o gerçekten bula bileceğiniz en iyi doktor o kadar güzel bir yüreği varki onunla tanışınca dertlerinize derman olacak insan olduğunu anlıyorsunuz zaten.

bizim hikayemiz şöyle başladı; kayram baş ağrısından hiç kurtulamıyordu izmir’de gitmediğimiz doktor yaptirmadigimiz işlem kalmamıştı. 🙁 hergun bir hatanede her gün bi acildeydik.

birgun yine özel bi hastanenin doktoruna gittik muanesinde kayranın hiç bişeyinin olmadiğını ama yine bi gen tahlili yaptirmamizi istedi bi umut olarak yaptirdik çok şükür temiz çıktı ama herhangi bi tedavi uygulanmadı. bizim ağrılarımız devam etmeye devam ediyordu, o her ağladığında biz kahroluyorduk.
bir gün yine aynı baş ağrısı çok kötü tuttu aldik araştırma hastanesine gittik bi profesor hanım efendiye kayrayi muane etti bu çocuğun migreni var ama yapacak hiç birşey yok dedi. her başı ağrıdığında parol hap içereceksiniz dedi şimdi bunu söyleyen profesor olunca inandık tabi umutlarımız tükendi. biz kayraya her başı ağrıdığında parol vermeye başladık ama her bu ilacı verdiğimde içim acıyordu inanır mısınız arveles bile kırıp verdiğim oluyordu ama fayda etmiyordu.

birgun parka gittiğimizde çocuğumun başı ağrımaya başlamış ve ben onu bir köşede ağlarken buldum iyice kahroluyordum çünkü derdine derman olamıyorduk. bize gözlerinden olabileceğini söylediler bir umut göz doktoruna götürdük ama oda bize geniz etinden olabileceğini söyledi bi umut yine biz kulak burun boğaz doktoruna gittik ve biz hiçbir şikâyeti olmadığı halde geniz eti ameliyatı olduk ama malesef yine sonuca ulaşamadık.

gun geçtikçe kayranin ağrıları devam ediyordu bu defa akapunktur yaptırmaya karar verdik düştük yine yollara gittiğimiz doktor bizden emar cektirmemizi istedi ama bu çektirdiğimiz kaçıncı emardi hatırlamıyorum bile yine çektirdik her zamanki gibi bişey cikmadi.

akapunktura başlayacağımız gün kayra yaptiramadi o umudumuzda bitti o gün. 🙁 bu defa cocuk hastanesine gittik oda bizden emar istedi yine çektirdik yine bişey cikmadi teşhis olarak oda gerilim tipi baş ağrısı dedi ve yine hiç bir tedavi uygulamadi. neydi peki bu biz nasıl kurtulacaktık bu sıkıntıdan.

birgün televizyonda derya hocamı izledim ilaçların zararlarını ve migrenin 16 yaşına kadar tedavi edilmediği sürede ömür boyu süreceğini söyleyen bi programda anlatıyordu. son umut olarak kendisine ulaşmaya çalıştım umutsuzca msj attım kendisine sıkıntımızı anlattım. Sana mı cevap verecek koskoca profesor dedim kendi kendime. aradan sadece 10dk geçti msj geldi telefonuma evet cevap yazan derya hocamdı. heyecandan ne yazacağımı şaşırmıştım şaka gibiydi baya benimle hastası olmadığım halde sorular sordu eeg sonucunuz nasıl diye sordu ama biz bugüne kadar hiç eeg cekinmemistik ki. 😐 çok şaşırmıştı bugüne kadar çekilmemesi çok ilginç dedi ve bizden bugüne kadar yaptirmadigimiz tüm tahlilleri tetkikleri istedi. adeta kayraya cekap yaptirdi daha gitmeden teşhisimizi koydu diyebilirim.

vee o büyük gün gelmişti istanbulun yolunu tuttuk. nasil heyecanlıyız anlatamam. sıra bize gelmişti odasına girdiğimizde bizi o kocaman yüreğiyle kucakladı sarıp sarmaladı. ben hayatım boyunca ilk defa böyle bir doktorla karşılaşmıştım. ve bugüne kadar çıkmayan hiç bir doktorun istemediği tahliller tetkiklerde düğüm çözülmeye başlayacaktı. kayranin alerji tahlillerinin çok yüksek olduğu, endokrin tahlillerini çok yüksek olduğu çıktı ortaya ve bunlarda migreni tetikleyen şeyler olduğunu anlattı derya hocam. ve bizden iyi bir endokrin iyi bir alerji doktoru bulmamızı istedi. öyle her doktoru da içine sinmezse gitmenizi istemez koruyup kollar sizi ve bize ilaç tedavisi başladı ve bizim o gün iyileşme sürecine başladık.

izmire döndük bizden istediği gibi iyi doktorlar bulduk düğüm yavaş yavaş çözülmeye başlıyordu (bu arada bi doktorumuzun verdiği ilaçlar ve tedavi yöntemi içine sinmedi başka bir doktora daha gidelim dedi)kayram gün geçtikçe daha iyi olamaya başlıyordu bas ağrıları minimuma inmeye başlamıştı.

tabi biz sürekli derya hocamla irtibat halindeydik baya baya bizimle dost olmustu. 😀

yaz tatilini çok güzel atlatmıştık kontrol zamanımız gelmişti gittik bizi yine o kocaman yüreğiyle karşıladı her şeyin yolunda gittiğini tahlillerimizin düzeldiğini ama bizi birde baş ağrısı psikoloğun görmesini istediğini söyledi ondan sonra ilacı kesmeye başlayacağını söyledi. bizi hemen ona gönderdi gittik ayhan hocama o da hemen derya hocam gibi teşhisimizi koydu ama bizden bide boyun troid ultrasonu cektirmemizi istedi. kayranin sadece tsh nın yüksek olduğunu derya hocam gibi oda söyledi. ve iste burda düğüm burda çözüldü kayranin gizli guatiri çıktı. ve bas ağrısının %50’sini bundan kaynaklandığı ortaya çıktı.

lafi çok uzattım biliyorum ama sizlerde anneyseniz ve derdinize derman arıyorsanız lütfen çocuklarınızı emin ellere teslim edin nöroloji doktoru arıyorsanız kesinlikle derya hocam dan başka doktora gitmeyin kendisinin doğru insan olduğundan emin olun. o bizim kalbimiz oldu diye bilirim. emin olun sizinde olacak çünkü o hasta ayrımı yapmayacak kadar kocaman bir yüreği var.

bu yazımı bizim gibi çaresizce umut arayan hastalar için yazmak istedim lütfen lütfen nörolojik bir sorununuz varsa cocuk veya erişkin derya hocamdan başka doktor aramayın inanın emin ellere teslim olacaksınız.

Allahim derya hocamızdan eksik etmesin çünkü o birçok hastanın derdine derman olacak Turkiyenin en muhteşem doktoru. hepinize kucak dolusu sevgiler birazda umut olabildiysem ne mutlu bana sağlıklı günler dilerim.

Randevu Alın

    Formu doldurun, sizi arayalım

    Bu gönderiyi paylaş