Yazılarım

Gülsen Yeter Böçkün

25 yıldır yaşadığım şiddetli baş ağrılarıma çözüm bulmak için birçok yolu denedim. Gitmediğim doktor, hastane, içmediğim ilaç, uygulamadığım yöntem (akupunktur) hatta bitkisel yöntemlere kadar birçok yolu denememe rağmen maalesef bu zamana kadar hiçbirinden yanıt alamadım.

Hayatımı kabusa çevirmişti bu ağrılar. İş hayatımı olumsuz etkiliyordu. Çalışırken şiddetle vuran bu ağrılar yüzünden birçok kez izin alıp karanlık bir yere gidip dinlenme ihtiyacı hissediyordum. Mide bulantısı, hassasiyet, iştahsızlık, ışığın aşırı rahatsız edici yaşam kalitemi düşürüyordu. İş hayatım kadar ev yaşantımda da zorlanıyordum.

Aşırı sinirlilik, evde hiçbir işimi yapamama sürekli sessiz odada dinlenme ihtiyacı duyuyordum. Eşimle aramızda bu sebepten dolayı sorunlar yaşıyorduk. İçtiğim ağır depresyon ilaçları yüzünden oğlumla da ilgilenemez hale gelmiştim.

Bir gün aynı şirkette çalıştığım arkadaşım bana Derya Hoca’yı tavsiye etti. Ve benim için randevu alarak gitmeme yardımcı oldu. İlk başta inanmadan sadece gitmek için gittim. Çünkü 25 yıldır denemediğim doktor kalmamıştı bu sebepten ümitli değildim. Şansımı denemek için gittim ve bir mucizeyle karşılaştım. İnanılır gibi değildi.

Derya Hoca’yla mayıs ayında tanıştık ve tedaviye başladık. O enerjisi ve pozitifliğe hayran oldum. Hasta gibi değil de arkadaş gibi yaklaşıyordu. Aslında yıllardır tanıyormuşum sanki bir arkadaşım, aileden biri gibi geldi bana. Verdiği ilaçlar, vitaminler, uyguladığı yöntem daha ilk tedavide hemen etkisini göstermeye başladı.

Kasım ayında kontrole gittim ve tedavinin iyi olduğunu söyleyerek, Derya Hoca’mın “Nasılsın ?” sorusuna başımın ağrımadığını ve çok iyi olduğumu söyledim. İlaçlarımın sayısını azalttı ve tekrar ocak ayında görüşmek üzere sözleştik.

Dün yani 18 Ocakta gittim tekrar yanına. Beni çok iyi gördüğünü söyledi. Bende kendimi çok iyi hissediyorum. Bana mucize gibi geldi Derya Hoca.

25 yıldır çektiğim şiddetli baş ağrılarımdan bu kadar çabuk kurtulacağımı tahmin bile edemezdim. Bu kadar kısa süre içerisinde geçmesi hayal gibi hala. Bu kadar yıllar boşu boşuna bu ağrıları çekmişim. Hayattaki en büyük keşkem Derya Hoca’yla keşke daha önce karşılaşıp tanışma fırsatı bulsaydım.

Derya Uludüz hocam iyi ki varsınız. Sizi seviyorum ve sürekli duacınızım. Her şey için çok teşekkürler. Sevgi ve saygılarımla…

Randevu Alın

Formu doldurun, sizi arayalım

Bu gönderiyi paylaş