Kolon Hidroterapi (Angel of Water)

Kolon Hidroterapi (Angel of Water)

Angel of Water’ın gelişmiş tasarımı şimdi kolon hidroterapisine zarafet, sadelik ve asalet getiriyor. Yerçekimine göre düzenlenmiş bir tasarım olan Angel of Water, birinci sınıf kolon hidroterapi sistemidir.

Hasta rahat bir şekilde pozisyonlandırıldıktan sonra cihazın rektal ucu yaklaşık 1½ cm yerleştirilir. Yerçekimi ile beslenen yüz derecelik suyun nazik bir akışı başlar. Kolona akan su hareketi başlatır ve hasta sonraki 35 ila 45 dakika boyunca kolona tekrar tekrar su alarak ve atıkları dışarı atarak yanıt verir. Rektumda başlayan bu ilerleyici irrigasyon ve hidrasyon, enine kesitten geçerek daha yukarı bölgelere giderek atık maddeleri parçalayarak kolonun tamamen boşaltılmasını sağlar.

Kolon Hidroterapisinin kullanıldığı alanlar

Kolon hidroterapi, birikmiş atık zararlı materyali bağırsaktan ortadan kaldırır. Bu atık maddeler bağırsaktan emilmemelidir, aksi taktirde emilim gerçekleşirse karaciğer, böbrekler, deri ve akciğerler gibi diğer arınma organlarını da zorlar. Vücudun dokuları ve hücreleri boyunca biriken toksin birikimi, çeşitli hastalıkları tetikleyebilir hale geliyor.

 • Alerjiler ve Astım
 • Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu
 • Unutkanlık
 • Kötü ter Kokusu
 • Kronik Yorgunluk Sendromu
 • Fibromyalji ve yaygın vücut ağrıları
 • Huzursuz bağırsak hastalığı
 • Kabızlık
 • Baş Ağrıları
 • Cilt Döküntüleri Toksik Çevresel Maruz Kalma
 • Karaciğerde toksin birikimi
 1. Kolon hidroterapisi güvenli midir?

Evet. Aslında, Angel of water ile seanslar, lavmandan çok daha güvenli ve kolaydır.

 1. Kolon hidroterapi tedavisi lavmanla nasıl karşılaştırılır?

Lavman sadece rektuma ve kolonun alt kısmına ulaşırken, kolon hidroterapisi ile kolonun tüm uzunluğuna ulaşılır ve çok daha etkilidir. “Bir kolon hidroterapisi, 30 lavmana eşdeğerdir.”

 1. Tedaviler acıtıyor mu?

Hayır. Aslında birçok insan kolon hidroterapi seanslarını hem ferahlatıcı hem de rahatlatıcı olarak bildirir.

 1. Kolon hidroterapi tedavisi sırasında bağırsakların gerçekte ne kadarı temizlenir?

Profesyonel olarak uygulanan bir seans sırasında kolonun tüm uzunluğunu temizlemek mümkündür. İnce bağırsak dahil değildir; ancak ince bağırsak bir oral bağırsak temizleyici yardımıyla temizlenebilir.

 1. Angel of Water kullanarak kolon hidroterapisine herhangi bir zararı var mı?

Sağlığınız veya kolon hidroterapisinin sizin için uygunluğu hakkında bir endişeniz varsa, doktorunuza danışmalısınız. Angel of Water kullanımına ilişkin kontrendikasyonlar şunları içerir: yakın zamanda kolon, rektal veya abdominal cerrahi, konjestif kalp yetmezliği, bağırsak delinmesi öyküsü, bağırsak kanseri, fissürler veya fistüller, şiddetli hemoroidler, karın fıtığı, böbrek yetmezliği, hamilelik dönemi ve karaciğer sirozu. Profesyonel olarak uygulanan kolon hidroterapisi, çok güvenlidir.

 1. Kolon hidroterapi ekipmanının önceden kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir bakteriyel veya viral kontaminasyon olasılığı var mı?

Angel of Water sistemi, tek kullanımlık, steril rektal borular kullanır. Angel of Water’ın EPA kayıtlı dezenfektanlarla çok aşamalı temizleme protokolünün uygulanmasıyla birlikte steril tek kullanımlık malzemelerin kullanımı hiçbir kontaminasyon tehlikesi bırakmaz.

 1. Bir seans ne kadar sürer?

Gerçek seans süresi yaklaşık 30-40 dakikadır, ancak seansla ilk görüşmeniz için yaklaşık 1 ½ saat ekstradan planlamalısınız.

 1. Kolon hidroterapi seansı sırasında adetli olmanın herhangi bir etkisi var mı?

Hayır. Bazıları, vücudunuz zaten arınmakta olduğundan, seans yapmak için iyi bir zaman olduğunu düşünüyor. Adetli olmanız seansın başarısını etkilemeyecektir. Bununla birlikte, bazı kadınlar temizlik seansı yapmak için adetlerinin bitmesini beklemeyi tercih ederler.

 1. Kolon hidroterapi temizliğine hazırlanmak için ne yapmalıyım?

Temizlemeden yaklaşık 2 saat önce yemek yemekten kaçının, mümkün olduğunca rahat olun. İşlem sırasında gerilmenize gerek yok seansın başlaması ile birlikte harika bir rahatlama hissedeceksiniz.

 1. Temizlikten sonra herhangi bir bağırsak rahatsızlığı veya yorgunluğu yaşar mıyım?

Genellikle hayır, ama herkes farklıdır. Bazıları hafif bir yorgunluk hissi bildirir, ancak bu şiddetli bir şekilde egzersiz yaptıktan sonra hissettiğiniz duyguya benzer. Seanstan sonra bol sıvı içmek genellikle çok rahatlatıcıdır.

 1. Kolon hidroterapisi yaptırdıktan sonra direkt çalışabilir miyim?

Evet.

 1. Angel of Water kolon hidroterapi seansı sırasında yalnız mı kalacağım?

Hayır. Sertifikalı bir Angel of Water uygulayıcısı hem rahatınız hem de güvenliğiniz için seans boyunca sizi aralıklı olarak takip edecektir.

Sistem nasıl çalışıyor?

Tank, sıcak ve soğuk su ile doldurulur. Suyun uygun sıcaklığı 35-40 derece arasındadır ve sıcaklık göstergesi ile izlenir. Herhangi bir zamanda su 40 derecenin üzerine çıkarsa, sıcaklık sensörü akış vanasını kapatmak için tetikler ve kolona su akışını durdurur.

Küvete rahatça yerleştikten sonra ince boruyu rektuma soktuktan sonra, AKIM anahtarı AÇIK konuma getirilerek su akışı etkinleştirilebilir. AKIŞ düğmesini KAPALI konuma getirerek su akışı herhangi bir zamanda durdurulabilir.

Tipik bir kolon temizlik seansı yaklaşık 30-40 dakika sürer ve ana tankın toplam hacim kapasitesi olan yaklaşık 25 lt. su kullanır. Genellikle, sadece bir su dolu tank gereklidir. Seansın sonunda, hasta artık kolonu tamamen boşaltmak için dik oturarak kalan bağırsak artıklarını rahatça boşaltabilir.

Kaç seans önerilir?

Önerilen program sağlıklı kişiler için üç ayda bir, hastalıklardan korunmak için ayda bir ve kabızlık gibi sorunları olanlar için daha sık seanslardır. Toksin arınma programınız süresince günlük olarak uygulanır.

Randevu Alın

  Formu doldurun, sizi arayalım

  Bu yazıyı paylaş

  Randevu Al Hemen Ara
  WhatsApp'tan bize yazın