Yazılarım

Seda Terlemez

Bir ay içinde çok fazla kilo aldım. 36 bedenden 46 bedene çıktım. Adet düzensizliği ve olmaya başladım. Dahiliyeye gittim. Dahiliyenin yaptığı kan testleri normal çıktı. Dahiliye beni kadın doğuma yönlendirdi. Kadın doğum yaptığı ultrasonda polikistik over çıktı. 3 ay ile 6 ay arası ilaç kullandım kontrollerde yaptığı kan ve horman tahlilleri normal çıktığı için ilacı bıraktık ve bana insilün direnci olabilir diyerek glokofaj önerdi, bir süre kullandım.

Bu süreçte depresyon tedavisi görüyordum. Yeğenim “ablacım uzun zamandır ilaç kullanıyorsun fakat sende bir değişiklik görmüyorum” diyerek beni kendi doktoru Kemal Beye götürdü. Kemal Bey bana bazı sorular sordu ve ekg çekti. Beni sevgili doktorum Derya Hanıma yönlendirdi.

Derya Hanım benden ilaçlı beyin tomogrofisi ve detaylı bir ekg daha istedi. Derya Hanım ilaçlı beyin tomogrofisine baktığında normalde benim yaşımda bir yetişkine göre beyinde olmaması geren büzüşmeler gördü ve beyinle ilgili vitaminler verdi. Yaptığı fiziksel muayenelerde herşey normaldi, benden kan tahlili istedi. Kan tahlillerinde tsh değerini yüksek görünce benden boyun ultrasonu istedi. ultrason sonucuna göre de biopsi istedi. Biopside çıkan sonucu inceleyip beni Serkan Beye yönlendirdi. Serkan Bey de biopsi sonucuna baktığında troid kanserinden şüpelenerek ameliyat olmam gerektiğini söyledi ve kısa süre sonra ameliyat oldum.

Ameliyattan sonra Serkan Bey beni Sait Beye yönlendirdi. Belli aralıklarla 2 kez tuz diyetine girdim. İlkinde 50 mg atom aldım, 2 gün hastanede kaldım ve akabinde vücut taraması girdim. Troid ilacına devam ediyorum. 2. tuz diyetinde sıvı olarak ilaç aldım ve tekrar vücut taramasına girdim.

3 ayda bir kan tahlilleri ve belli dönemlerde doktorumun isteği doğrultusunda çekilen boyun ultrasonlarıyla kontrollerime devam ediyorum. Kilomu da mümkün olduğunca spor, yürüyüş ve yediklerime dikkat ederek koruyorum.

Derya Hanıma ve diğer doktorlarıma çok teşekkür ediyorum. Sayelerinde mutlu ve en önemlisi de sağlıklıyım.

Randevu Alın

Formu doldurun, sizi arayalım

Bu gönderiyi paylaş