İnflamasyon Hakkında Bilinmeyenler

Bir enfeksiyon sırasında, vücut yabancı istilacılarla savaşmak için koruyucu akut inflamasyona ihtiyaç duyar. Zamanla yaşlanma, inflamatuar yanıtın dengesini bozar. Trajik sonuç ise, yaşlanma ile oluşan hastalıklarının çoğunun altında yatan nedenin devam eden kronik inflamasyon olmasıdır.

İnflamasyon, neredeyse tüm yaşa bağlı hastalıkların altında yatan bir sebeptir.  Bu yüzden kurkumin, balık yağı ve D vitamini gibi besinler çok popüler hale gelmiştir.

Yaşlanma, yıkıcı ve koruyucu inflamatuar yanıtlar arasındaki hassas dengeyi yok eder.

Ne bilmek istiyorsunuz?

  • Yaşlanma, bağışıklık sisteminizin çalışma şeklini değiştirir, bazı bağışıklık tepkilerini bastırırken zararlı iltihabı artırır.
  • Bu inflamatuar ve immünolojik dengesizliğin sonucu, erken ölüme katkıda bulunan bir dizi kronik ve yaşa bağlı hastalıktır.
  • Kronik inflamasyon, damarlarımız ve beyin hücrelerimiz dahil olmak üzere vücudumuzdaki hücrelere zarar verir. Tüm kanserlerin yaklaşık %25’i kronik inflamasyon ile ilişkilidir.
  • Yaşlanma ile birlikte, dokuları yavaşça yok eden düşük seviyeli sistemik iltihaplanma ile sonuçlanan bir dengesizlik olurken, güçlü bağışıklık yeteneğimiz azalır. Bu dengesizlik neredeyse tüm yaşlanma ve erken ölüm hastalıklarının temelini oluşturur.

Randevu Alın

    Formu doldurun, sizi arayalım
    Randevu Al Hemen Ara
    WhatsApp'tan bize yazın