Cengiz Olukçu
Kendi geliştirdiği başağrısında bütüncül sorgulayıcı tedavileri ile ve hastalarını psikiyatri fizik tedavi, beslenme uzmanı ekibi ile birlikte değerlendirerek başarılı sonuçlar elde etmesi ile dünyadaki otoritelerden biri olan Prof. Dr. Derya Uludüz başarılarının devamını dilerim.
Recep Aydın
Sevgili hocam uzun bir süre sonra sizi görmek çok güzel. 2001’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde ilk hastalarındaydım. Size minnettarım.
Serap Gündüz
Sevgili eşimi harika bir tedavi süreci ile sağlığına kavuşturan Prof. Dr. Derya Uludüz’e teşekkürler. Migren başağrıları çekenler ancak bizi anlayabilir. Yıllarca acillerde geçirdiğimiz günlere üzülüyorum. Çok şükür. Derya Hocam alanında en iyisi, hayatımda gördüğüm en samimi ve disiplinli insan kendisi. İyi ki varsınız değerli hocam.
Hasan Güçlü
Son derece mütevazı, samimi ve aldığı unvana göre işinde profesyonel biri Derya Hanım. Onu çok sevdim. Dinler dinlemez ne olduğunu anlıyor, ilgileniyor. Çalışanların hepsi çok güler yüzlü, samimi ve işlerinin ehli. Herkes görevini hızlıca yapıyor. En başta Derya hanıma ve sonra da sisteme hayran kaldım. Çok teşekkür ederim.
Mehmet Şimşek
Derya hanım, annemin rahatsızlığı ile ilgili yakından ilgilendi ve bize çok yardımcı oldu. Kendisine bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Murat Kaplan
Derya Hanım, bu zamana kadar tanıdığım, Dr. unvanını hak eden nadir insanlardan biri. Mesleğine olan aşkı, hastalarının her birine karşı, duyduğu hassasiyet, başağrısı konusundaki tartışmasız tek isim olmasının haklı sebebi. İyi ki varsınız hocam.
Aycan Çalışkan
Saygı ve sevgilerimle alanının en iyisi der susarım.
Elif Delibaş
Karamsarlığımızı aydınlatan, umutsuzluğumuza tebessümüyle umut olan, yolumuza gözümüz kapalı devam edebileceğimiz sevgili doktorumuz…
Jale Saraçoğlu
Derya Uludüz hanıma gittiğimde ödem, yüksek tansiyon, beynimde bitmeyen sesler, ağrılar, iğne batmaları gibi yaşam tarzımı etkileyen şikayetlerim vardı. Kendisinin bütüncül olarak yaptığı tedavinin 3 ay sonrasında, kendimi enerjik, oksijenleneli ağrısız, yangılarımdan kurtulmuş normal tansiyonumla yaşarken buldum. 15 sene çektiğim sıkıntılardan sonra ilk kez nefes aldıran hocama; insanlığı, yaklaşımı, bana beni güvende hissettiren samimiyetine sonsuz teşekkür ediyorum. VAROLUNUZ DERYA HOCAM.
Melike Kain
Yaklaşık 10 yıldır migren hastasıyım ağrım tek taraflı olup genelde ayda 15 kez ağrım oluyordu. Çeşitli tedavi yöntemleri botoks ve akupunktur denemiştim migrenime iyi gelmemişti. Derya hocamı araştırıp tedavi olmaya karar vermiştim iyi ki yollarımız kesişti. Ağrılarımda büyük ölçüde azalma oldu ayda 15 kez tutan migrenim yarı yarıya düştü ağrımın şiddeti azaldı ağrı kesici olmadan migrenim geçmeye başladı. Derya hocamın uyguladığı tedaviler beni ve hayatımı olumlu yönde etkiledi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.
Özgül Mumcu Çelebi
25 yıllık bir migren geçmişim var. Çok ağrılı ve artık umudumun bittiği bir dönemde 2022 ekim ayında Derya hocama geldim. Burada muayene ve girişimsel tedaviler yapıldı, davranış ve egzersiz olarak bedenimin ihtiyaç duyduğu uygulamalara katıldım tedavinin sonucunda ağrılarım yüzde 90 azaldı. Kendisine ve ekibince çok teşekkür ediyorum.
Dilara Yılmaz
15 günlük bas ağrım sonrasında geldim ve tedavi sonrasında ağrılarım son buldu. Derya hocanın güler yüzü ve ilgisiyle çok mutlu ayrıldım.
Merve Bicil
Burada ilkokul gibi başlayıp ilerleyip mezun oldum. Konuşma okuma yazma becerilerini yeniden kazandım. Kaybolma korkularım vardı, şu anda çok daha iyi açılmış hissediyorum. Tüm ekibe ilgileri ve güler yüzleri için teşekkür ederiz.
Ebru Uluer
Derya hocam ile 3 ay önce tanıştım. 25 senedir migren hastayım. Bana uyguladığı tedavi sonucu 3 aydır hiç migren atağa yaşamadım. Hayatıma yeniden kavuştum. Hayatın ağrısız ne kadar güzel olduğunu bana gösterdi canım hocam. İyi ki varsınız hocam. Şunu anladım hiç kimse migren ile yaşamak zorunda değil. Eğer migren hastası olmak istemiyorsanız ve hayatınıza yeniden kavuşmak istiyorsunuz mutlaka Derya hocam ile tanışmalısınız. İyi ki sizi tanımışım Derya hocam. Her şey için çok teşekkür ederim.
Suat Kisa
Merhabalar ben 48 yaşındayım Berlin’de yaşıyorum. Yeni tedaviye başlama rağmen %90 ağrılarım azaldı. 17 senedir bu ağrıyı çekiyorum. İğne tedavisi sonrasında çok rahatladım. Bazen haftada 2-3 ağrım varken şimdi ayda 2 düştü. Baş ağrımın nedenlerinden biri de solunum yolu imiş. Derya hocamla beraber bu süreci en iyi şekilde atlatırız inşallah.
Hazal Açıkgöz
Çok şey söylemek istiyorum aslında, ben vertigolu migren hastasıydım. Teşhisim yıllar sonra Derya Hoca tarafından koyuldu. Gerçekten hayattan hiç tat almıyordum, iyileşme umudum kalmamıştı. Anneme de aynı teşhis koyulmuştu. Derya Hoca önce annemi sonra beni iyileştirdi. Bizim migrenimiz vertigolu migren ve çok sık görülen bir rahatsızlık değil. Derya Hoca sağ olsun 7 ay içerisinde minimum ilaç kullandırarak, psikolojik destek ve ilaç tedavisiyle iyileştirdi. Tüm çevreme tavsiye edebileceğim tek doktor. Bu konuda ondan başkasına güvenemem artık. Çok teşekkür ediyorum.
Seda Korkmaz
31 yaşındayım, 10 yıldır migren hastasıyım. 3 aydır tedavi görüyorum. Tedaviden önce ayın yarı dönemi migren ataklarım olurdu ve çok şiddetli geçerdi. Beyin 360 Kliniğindeki tedavime başladıktan sonra ataklarım ciddi oranda azaldı. Hayatım daha konforlu hale geldi. Her ay kesin atağım olur dediğim dönemde ataklarım olmadı. Klinikte A'dan Z'ye bütün hayatım şekillendirildi ve Derya hocanın tedavisiyle birlikte artık çok daha iyiyim. Herkese sonsuz teşekkürler.
Ferdane Dokuyucu
18 yaşında migrenim başladı. Ağrılarım çok ağırdı, haftanın 5 günü acil servise gidiyordum. 8 aydır Beyin 360 sağlığı merkezinde tedavi görüyorum. Şu an ağır bir ağrım kalmadı. Bütüncül bir tedavi aldım. Çok memnunum. Bütün hocalarıma teşekkür ederim.
Safiye Yurtbakan
10 yıldan beri süren baş ağrım var. Çok doktora gittim, ayda 20 gün ağrı çeliyordum. 4 ay tedavi oldum. Şu anda çok şiddetli ağrım kalmadı. Bütüncül bir tedavi gördüm. Hocamıza çok teşekkür ediyorum.
Ömer Demir
İlkokul 5’inci sınıftan beri baş ağrısı çekiyorum. Kullanmadığım ilaç kalmadı. Klinikte 5 aydır tedavi görüyorum. Yoğun baş ağrılarım ayda 1-2 hafif ağrılara düştü. Diyet programı hariç diğer tedavi programlarını uyguladım. Klinikten memnunum, ilgili ve alakalı çalışanları var. Derya hocama teşekkür ederim, çok mutluyum.
Ömür Gözlüklü
1996 senesinden beri bel ve ayak ağrısı çekiyorum. 3 aylık bir tedavi sürecim oldu. Ağrılarımda %90 oranında azalma oldu. Derya hanımın bütüncül tedavisi sayesinde sorunlarım çözüldü. Derya hocamızı ailecek çok seviyoruz. Bütün kliniğe çok teşekkür ederim.
Gülgün Akyıl
Nisan ayında hocamıza geldim. Tedaviye başladım. Baş ağrılarım %80 iyileşti. Tedavi süresinde hocamın tüm tavsiyelerine uydum ve faydasını gördüm. 2019 senesinin sonundan beri çok şiddetli ağrılarım vardı. Şimdi çok rahatladım. Ağrılarımda %80 azalma oldu. Hocamızı çok seviyorum ve tavsiye ediyorum, Allah ondan razı olsun.
Zühre Muhittinoğlu
45 yaşındayım, 25 senedir ağrım var. Sürekli iğne-ilaç kullandım. 4 senedir araştırdım. Derya hocamızı buldum ve tedaviye başladım. 4 aya yakın tedavi sürdü, şimdi çok şükür iyiyim. Bütüncül tedavi çok işime yaradı. Hayatımı düzene soktu. Çok memnunum. Hocamıza çok teşekkür ederim. Güler yüzü ilgi ve alakası tatlı dili beni çok mutlu etti.
Aysel Kahraman
Benim 1 ayın içerisinde 15-20 ağrım oluyor. Sürekli basım yerde ağrılar içerisinde. Bir sürü tedaviler uygulandı hiçbiri fayda etmedi. Ben Derya Hocamı TV programlarında gördüm. Hiç kaçırmadan izliyordum. Hocamız benim vitamin eksikliklerini tamamladı, fizik tedavi uyguladı, işlemler yaptı. Tedavi ile beraber ağrı kesici kullanımın tamamen azaldı. Ağrılarım artık hiç inatçı değil ve sıklığı çok azaldı, ben %90 daha iyiyim. Çok şükür ağrılarım bitti. Sonsuz teşekkür ederim, iyi ki varsınız.
Aynur Gönül
35 yıldır migren hastasıyım. Kendimi çaresiz hissederken Derya Hocamızla karşılaştım. Ayda ortalama 12 gün migren ağrısı ile yaşıyordum. Çok fazla ağrı kesici kullanıyordum. Derya Hocamızın uyguladığı tedavi yöntemi ile atak sayım ayda 4’e kadar düştü ve ağrılarımın şiddeti oldukça azaldı. Hayatim pozitif bir şekilde değişti. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum.
Kürşat Ünal
Ben 27 yaşındayım. Yaklaşık 10 yıldır dönemsel olarak şiddetli baş ağrısı çekiyorum. Ocak ayı itibariyle şiddetli baş ağrısı şikayetiyle Derya Hocaya geldim. Derya Hocam kümöz migren teşhisi koydu ve 1 aylık ilaç tedavisine başladık. Bu süre zarfında hiç baş ağrısı yaşamadım. Daha sonra girişimsel işlem uygulandı. Derya Hocamın uygulamış olduğu tedavilerle ve bana vermiş olduğu önerilerle 10 yıldır çektiğim baş ağrısını şu an itibariyle hiç yaşamıyorum. Derya Hocama teşekkürlerimi sunmak istiyorum. İyi ki varsınız.
Nehir Küçükvardar
30 seneden fazla süren ayda 15-20 atak geçirdiğim baş ağrılarım var. Tedavi görmeme rağmen hiçbir tedaviye yanıt alamadım, iki kez botoks yaptırdım onun da faydasını göremedim. Çok zor zamanlar geçirirken Derya Hocayı televizyonda gördüm. Çare olacağını düşündüm ve randevu aldım. Resmen mucize gibi beni ağrılarımdan kurtardı. Derya Hoca bana uygun olan bir tedavi programı hazırladı. Hepsine uygun ve düzenli tedavilerimi aksatmadan geldim gittim. Kendisine minnettarım.
Ayşen Ateş
Eşimin baş ağrısı şikâyeti için Derya Hocaya başvurduk. Biz 34 yıllık evliyiz ve ilk evlendiğimiz zamandan beri her gün baş ağrısı oluyordu. Dışarı çıkamıyoruz, tatile gidemiyoruz, hiçbir aktivite yapamaz haldeydik. Günde en az 6 ağrı kesici kullanıyordu eşim. Ağrısız bir gün geçirmek mümkün değildi, inancımız da yoktu açıkçası. Bir programda Derya Hocayı gördük ve gerçekten ben Derya Hocaya inandım, güvendim. Şu anda eşimin 45 sene sonra ilk defa hiç ağrısı yok. Beraber vakit geçiriyoruz, o kadar mutluyum ki. Eşim bana “Yaşadığıma seviniyorum” dediğinde çok duygulandım. Ne kadar teşekkür etsem az.
Aslı Ardıç
Annem Kasım ayında uykusuzluk ve ağrı şikayetleri ile tedavi sürecine başladı. Kendisi 53 yaşında ve her gün ağrı ve mutsuzlukla uyanıyordu. Derya Hoca ile Kasım ayında görüştü, yapılan tedaviler ile farklı bir insan olarak hayatına devam ediyor artık. Derya Hoca, Ayhan Hoca ve Ömer Hoca'nın katkıları ve emekleri ile annem 3 ayda uyku, bağırsak rahatsızlığı ve ağrı şikayetlerinden kurtuldu. Emeği geçen tüm hocalara teşekkürler!
Zirek Sami
Annemi kliniğe getirdim. 25 yıldır baş ağrısı çekiyordu Derya hanıma televizyonda gördük. Bu konularda çok başarılı olduğunu şu anki tedavisinden sonra kesinlikle emin olduk. Kendisini çok seviyoruz, tedavisinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Annem aynen şöyle diyor “Hayatımı ona borçluyum. 3 seanstan sonra ağrı kesicileri hayatımdan çıktı.”
Esra Özçakan
Derya Hocaya baş ağrısı için başvurdum. Ağrılarım her gün oluyordu hiç yataktan kalkamıyordum çalışamıyordum. Sürekli midem bulanıyordu. Çok hastanelere, acillere gittim, bir türlü bu ağrılarına çare bulamadım. Tesadüfen televizyonda Derya Hocayı gördüm ve gelmeye karar verdim. Bana tedaviler uygulandı ve artık baş ağrım yok denilecek kadar az, neredeyse hiç ağrım olmuyor. Ben herkesin gelmesini tavsiye ediyorum. Çok memnunum.
Saliha Kalfazade
Derya Hanıma gelme sebebim son zamanlarda sıklaşan çevremin de fark ettiği unutkanlıklardı. Artık günlük aktivitelerimi tek başıma yapamaz bir haldeydim. Bu durumun farkında olmak ve elimden bir şey gelmemesi beni moral olarak çok kötü hale getirmişti. Bir yakınımın tavsiyesiyle Derya Hocama geldim. Burada sadece unutkanlıklarım değil moralim ve psikolojim de düzeldi. Eskiden hep donuk bir ifadem vardı hiç iyileşemeyeceğim ve daha kötüye gideceğini sanıyordum. Derya Hanım ile olan tedavimi tamamladım ve kendimi hiç olmadığım kadar iyi hissediyorum. Yakınlarım eski Saliha’nın geri döndüğünü söyledikçe dünyalar benim oluyor. Kendimi çok daha iyi hissediyor ve tüm ekibe teşekkür ediyorum.
Serpil Pekcan
61 yaşındayım. Unutkanlık şikayetlerim için Derya Hanıma geldim. Daha önce bununla ilgili hiç doktora gitmemiştim çünkü iyileşmek için hiç umudum yoktu. Kliniğe geldiğimde bana tedavi yöntemlerinden bahsettiler daha önce böyle bir unutkanlık tedavisi veya cihaz ile tedaviyi hiç duymamıştım. Şu an tedavimin 2. Ayı bitti. Her kliniğe gelip gittiğimde kendimi daha iyi hissetmek bana hayat enerjimi geri kazandırdı. Psikolojim çok daha iyi kendimi daha aktif hissediyorum. Unutkanlığım %70 daha iyi diyebilirim. Keşke daha önce gelseydim Derya Hanıma. buraya geldikten sonra hayatım değişti. Ne kadar teşekkür etsem az.
Ezel Sıla Özkan
Derya Hanım ile tedaviye başlamadan önce kronik migren ağrıları çekiyordum. Ortalama ayın 15-20 günü ağrı atağı ile geçiriyordum. Derya Hanım ile tedavi sürecine başladıktan sonra ağrılarım yok denebilecek kadar azaldı. Şu anda ayda 1 kez anca atacağım oluyor. Ki o atağım da dayanılmayacak seviyelerde değil. Hayat kalitemi eski haline getirdiği için Derya Hanım ve tüm Beyin 360 ekibine çok teşekkür ederim.
Yasemin Yüksel
27 Yaşındayım, kronik migrenin var, Ankara'dan geldim. Her ağrım vardı. Yürürken bile ağrım vardı. Sırtım da ağrıdan tutulma bile oluyordu. Hareketlilik ağrımı arttırıyordu. Uyku bile uyuyamıyorum. 14 senedir ağrım devam ediyordu. Lise döneminde daha da arttı. Her şeyi denedim. İlaç akupunktur hacamat dahil. Eylül ayında kliniğe gelmeye başladım. Tedavi sürecinde dişlerimi sıktığımı öğrendim. Mükemmelliyetçiyim bunu tedavi sürecinde öğrendim. Kliniğin bütüncül yaklaşımı sayesinde birçok tedavi ile ağrılarımdan yüzde seksen oranın da kurtuldum. Egzersizler desteği sayesinde hayatım değişti. Yürüyüş, beslenme değişikleri yaptım. Çok memnunum tedaviden, bütüncül tedavi uygulandı. Teşekkürler.
Eren Çalışkan
12 Yaşındayım 3 yıldır baş ağrısı çekiyorum sadece ilaç tedavisi gördüm sonuç alamadım, Derya hocamızı internette araştırarak buldum terapi aldım ilaç tedavisi gördüm şu anda hiç bir baş ağrım kalmadı gayet iyiyim Derya hocama çok teşekkür ederim iyi ki gelmişiz iyi ki tanımışız.
Aysel Ece Bakırcı
Ben 28 yaşında Fethiye’de yaşayan bir avukatım. Derya hocanın kliniğine şiddetli ve sık olan migren ağrılarımdan dolayı geldim. Ağrılarım artık acile gitmeden geçmiyor ve ağrıyacak korkusu bile psikolojimi bozuyordu. Daha önce çeşitli ilaç tedavileri denedim. Derya hocayı Google’da doktor araştırırken gördüm sonra Instagram’dan takip etmeye başladım ve daha sonra kendisinden randevu aldım. Gerekli tetkikler yapıldı ve bir takviye ve migren aşısı ile 3 aydır hiç migrenim tutmadı. Derya hoca iyi ki var, onu çok seviyorum. İyi ki buraya gelmişim keşke daha önce gelseydim dedim. Randevu sırasındaki yaklaşımları inanılmaz sıcaktı ben migreni olan herkesin mutlaka gelmesini tavsiye ediyorum.
Efecan Hepaksaz
31 yaşındayım ve 16 yıldır giderek kötüye giden bir migren savaşı veriyordum. Gitmedik hastane doktor denenmedik yöntem bırakmadım. Sinir blokajı, akupunktur, antidepresanlar, spor, meditasyon... Her şey en iyi ihtimalle geçici rahatlık yaşatmıştı. Derya Hocayla tanışmamız bir yıl kadar önce oldu. Açıkçası çok umutlu olmadığım bir evresindeydim artık hastalığın. Hocamın muayenesi ardından birkaç test ile tedaviye başladık. Burada belirtmek isteyeceğim şey, bir şeyi yapmadık her şeyi yaptık. Bütüncül tedavi yöntemleri ile ilerledik, bu süreçte sabırlı ve kararlı olmayı öğrendim. Tedavinin ortasında vazgeçmiş olsaydım, bugün de tatsız bir gün olabilirdi. Artık migren yapmak istediklerimin üzerinde karanlık bir bulut gibi dolaşmıyor. Arkadaşlarıma, çalıştığım insanlara söz verirken "ama migrenim tutmazsa" gibi bir dipnot vermek zorunda hissetmiyorum. Bu tedavinin kazancı bu oldu, tedavi ve yönlendirme ile artık fonksiyonel bir birey olarak yaşayabiliyorum ve bunu sevdiklerim de gözlemliyor. Benim gibi ilk aşamada kararsızlık yasayan ve daha önceki başarısız tedavilerden yılmış hastalarla deneyimimi paylaşmak istedim. Derya Hocama klinikte yanımda olan herkese teşekkür ederim!
Çiğdem Tosun
25 Yıldır migren hastasıyım 6 ay önce Derya hocama tedavi ye geldim ağrılarım son buldu, yeniden doğdum. Çok teşekkür ederim, her şey çok başarılı, her şey için çok teşekkür ediyorum.
Fatma Karabacak
Benim baş ağrılarım 13 yaşından beri var şu anda 52 yaşındayım haftanın 5 günü ağrılarım oluyordu. Bir tek bu ağrıyı ağrı kesici geçiriyordu, bazen de acillere gidiyordum. Ayda 15’ten fazla ağrı kesiciler alıyordum. Botoks yaptırdım iki kere ama işe yaramadı. Derya hocama geldikten sonra yaşam kalitem arttı. En başta bana verilen perhiz ile bir şeyler yoluna koydum diye düşünüyorum. Baştan çok karamsar olmuştum perhiz denince ama gözümü kararttım. Perhizimle sadece inanılmaz fark etti. Ben de histamin ve gluten yüksekliği çıktı. Onları tedavi ettiler. Şu anda çok iyiyim, hiç ağrı kesici içmedim. Ağrılarım yok. Benim için Derya Hocam bir tane. İyi ki tanımışım. O kadar mutluyum ki. Her şey için teşekkür ediyorum.
Dinara Çerkezowa
Kliniğe gelmeden önce her gün ağrılarım vardı. En çok sağ omuzlarda belirgin kusma eşlik ediyordu çok şiddetli ağrılar vardı. Çok fazla ağrı kesici kullanıyordum. Ağustostan beri hocama takipliyim. Tedaviden sonra çok şükür hayatımda bu ağrılar olmadan yeniden doğmuş gibiyim. Ağrı kesici hiç almadım, öncesinde her gün alıyordum.
Kadriye Köşeci
20 yıldır ağrı çekiyordum, haftanın 3 günü baş ağrısı çekiyordum yatıyordum. Ağrım şiddetlenince günlük 3-4 tane ağrı kesici alıyordum. Yaşamım enerjim yarıya düşmüş durumda idi. Buraya başlayınca ilaçlardan önce Derya hocayı görünce ağrım azaldı. Bugüne kadar hiç ağrı kesici kullanmadım. Her aşamada daha da rahatlıyorum. Başlayalı 2 ay oldu. Çok iyiyim hiç ağrı kesici kullanmadım, başım ağrıyor diye yatmadım. Çok enerjiğim.
Havi Abdullah
Kliniğe gelmeden önce her gün ağrılarım vardı. En çok sağ omuzlarda belirgin kusma eşlik ediyordu çok şiddetli ağrılar vardı. Çok fazla ağrı kesici kullanıyordum. Ağustostan beri hocama takipliyim. Tedaviden sonra çok şükür hayatımda bu ağrılar olmadan yeniden doğmuş gibiyim. Hem de hiç ağrı kesici almadım. Öncesinde her gün ağrı kesici alıyordum.
Nida Soysal
48 yaşındayım ve bankacılık yapıyorum. 21 yıldır şiddetli baş ağrısı problemim var. Kayseri’de gittiğim doktorlar migren teşhisi koydular. O tarihten beri muhtelif ilaçlar kullanıyorum son 4 yıldır her gün ağrım var ve ayda 20’den fazla ağrı kesici alıyorum. Menopoz ile ağrı şiddeti ve sıklığı arttı, psikolojimi olumsuz etkiledi. Her sabah ağrı ile uyanıyordum ve ayda 2-3 kez hastaneye gitmem gerekiyordu. Beni mutsuz, keyifsiz hissettiriyordu, hayattan tat alamıyordum. Sonunda nasıl çözüm bulunur diye araştırırken Derya hoca ile tanıştım. 2,5 ay önce kliniğe geldim. Tedaviler verildiğinde tüm aşamaları eksiksiz yapmaya başladım. Migren aşısına başlandı, takviyeler verildi. Bana çok iyi geldi. Son 2,5 ayda sadece bir kere şiddetli ağrım oldu. Artık kendimi çok daha iyi hissediyorum.
Mübeccel Ergin
Biz ilk 20 Ekim 2020 tarihinde Derya hocama geldik. İlk gelme nedenimiz mutsuzluk, hayata küsme, yaşadığım unutkanlıklar ve baş ağrılarıydı. Bu zamana kadar tek başına seyahat edemiyor, spor yapamıyor, gazete okuyamıyor, arkadaşlarla buluşmaktan keyif alamıyordum. Kahvaltı gibi normal günlük rutinleri bile yapmak istemiyordum. O dönem çok kötüydüm, her taraf karanlık geliyordu. Çevremle tüm ilişkimi kesmiş, hiç kimseyle konuşmuyordum. Bir insanın yaşayabileceği tüm depresif durumların tamamı bende mevcuttu. Hepsi üst üste birikmişti. Ve ilginç bir şekilde bunların hiçbir nedeni de yoktu. Kızım bayağı bir araştırma yaptı. En sonunda Derya hocamı bulduk. Derya hocama gelip tedaviye başladıktan sonra kendimi çok fazla güvende hissetmeye başladım. Bana bir doktordan ziyade ekibiyle birlikte bir yaşam koçu gibi davrandı. Gerek Ayhan hocanın gerek diğer doktorların, tüm ekibin bize yaklaşımıyla mutlu bir şekilde çıktık. Terapiler çok iyi gitmeye başladı ve tekrar mutlu bir insan oldum. Tekrar gazete okumaya, spor yapmaya başladım. Uykum düzene girdi. Daha önce gittiğimiz hiçbir doktor uyku apnesi olabileceğini söylemedi. Derya hoca bunu söyleyince de ihtimal vermedik. Ama Derya hoca ve ekibinin verdiği destekle daha önce hiç normal bir şekilde uyuyamazken şimdi uyku hapı almadan düzgün bir şekilde uyuyabiliyorum. 5 ay gibi kısa bir zaman içinde hayatımda çok büyük değişiklikler oldu. İlk başlarda zordu. Testlerden, terapilerden dolayı yoruluyordum. Ama sonrasında adeta bir kelebek kadar hafif hissetmeye başladım. Daha önce yapamadığım her şeyi sorunsuz bir şekilde yapabilmeye hayattan tekrar zevk almaya başladım. Daha önce tek bir doktora gider ne derse yapardık ama hiçbir verim alamazdım. Hem günlük yaşamda hem de teşhiste hiç ilerleyememiştik. Ama Derya hocaya geldikten 5 ay sonra büyük bir depresyonun bu hale gelmesi, gündüzleri yataktan bile kalkmak istemezken şimdi saat yedi buçukta kalkıp makyajımı yapıyor, kahvemi içip spora gidiyorum. Burada önemli bir nokta daha var aslında. Daha önce doktorlar hep ilaca yönlendirmişlerdi. Derya hoca ise gıda takviyeleriyle, yeme alışkanlıklarımda yaptığı değişikliklerle, uyku düzenimi düzelterek beni daha başka bir insan yaptı desem yeridir. Benim bu şekilde düzelmemden, iyileşmemden dolayı kızlarım da çok mutlu oldular. Derya hocaya ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Artık ailece çok mutluyuz.
Esra Üzümcü
29 yaşındayım, öğretmenim, eğitimciyim. 12 yaşından beri ağrılarım var ve buraya gelmeden önce ayda 10 günüm ağrılı geçiyordu. Işimi eşimle ilişkimi iş hayatımı çok olumsuz etkiliyordu. Yatıp 2-3 gün uyumam gerekiyordu. Bu konuyla ilgili migrenim var ya da başım ağrıyor diye ilaç dışında bir tedavi görmek için uğraşmadım.Şehir şehir dolaştım bir sürü hastaneye gittim. Özel, devlet, klinik her türlü yerleri araştırdım. Ama hiçbir şekilde sonuç alamadım buraya geldim Derya hocama ve Ayhan hocama çok teşekkür ediyorum hem psikolojik olarak daha iyiyim hem fiziksel olarak daha iyiyim, hem daha mutluyum baş ağrılarım çok daha azaldı. Eskisi gibi yatakta çok uzun durmuyorum şöyle bir şey var migrenim tuttuğunda eskisi kadar acı çekmiyorum. Yine birkaç gün yatsam bile o çektiğim acı azaldı. Bu benim için çok güzel bir şey, ağrılarımın sıklığı da çok çok azaldı. Ağrı kesiciler içiyordum 14-15 yaşımdan beri Şu an 29 yaşında olduğumu düşünürsek 15 yıldır falan ben anti depresyon ilacı kullanıyordum.10 miligramla başlamıştım en son buraya geldiğimde 60 mg içiyorum. İnanılmaz yüksek dozda ilaçlar içiyordum. Atak döneminde kullandığın ağrı kesiciler vardı. Bunların hepsini bıraktım Anti depresansız yaşanacağını da gördüm. Çünkü onlarsız yaşayamayacağını düşünme aşamasındaydım. Yani anti depresyonsız olmayacak diye düşünüyordum. Ama şu anda antidepresan kullanmadan da oluyormuş dedim yani...Dokuz yaşımdan beri başımın ağrıdığını söylemiştim on yaşımdan beri ağrı kesici kullanmaya başladım. Anti depresyon içtim Sara yani epilepsi ilaçları verildi bana, yani migrende etkili olur mu olmaz mı diye denemek için içtim. Akupunktur yaptırdım, hacamat yaptırdım, sülük yaptırdım, blokaj yaptırdım sinir blokajı yaptırdım. Hiçbirinden fayda görmedim. Oysa Derya Hocama geldikten sonra ağrılarımdan %60 -70 kurtuldum, bu oranı veriyorum çünkü henüz tedavimin ortasındayız. 3 aylık bir tedavi sonucunda en az yüzde elli düzelirsin dediler ama henüz 6. Haftada bu kadar iyileşmeyi beklemiyordum doğrusu. Hepsinden önemlisi de tüm ilaçlarımı keserek bunu başardık.
Hande Bargu Celayir
Adım Hande, 41 yasındayım. Yaklaşık 20 yıldır migren hastasıyım. Özellikle adet dönemimde ataklarım fazlaydı. Evlilik ve hamilelik surecinde hiç atak yasamadım. Fakat işe başlama ve emzirme dönemimde haftada 2-3 atağa kadar arttı. Migren artık hayatımı etkiliyordu. Atak sırasında 48 saate yakın karanlık odada yatmam gerekiyordu. Bazen çalışmama engel oluyordu. Derya hanıma özellikle pandemi ile birlikte kapanmayla ataklarımın artması ve özellikle ailemin baskısıyla gelmeye karar verdim. Derya hocaya gelmeden önce başka tedavi deneyimlerim oldu. Epilepsi hastalarına verilen ilaçları kullandım fakat bu geçici bir yöntem oldu. Derya hocayla birlikte bütün ağrı geçmişimi, psikolojik geçmişimi ve sindirim geçmişimi değerlendirdik. Bana bir tedavi uygulamaya karar verdi. Davranış değişim terapisine başladık. Farklı çeşitli yönlendirmeler yaptı, serum tedavisi, ağrılarım için FTR tedavisi aldım. Sonuç olarak başlarda ataklarım devam etti. Fakat şu an 2. aydayım ve bir ay içinde 2 atağım oldu. Gelen ataklar 48 saat ile 36 saat arasında değişiyor, eski ilaçlarımı kullanmıyorum. Doğru yolda olduğuma inanıyorum ve herkese öneriyorum...
Zehra Türklü
31 yaşındayım. 2003 yılında başımın sol tarafında bir ağrı başladı. Yemek yiyemez, konuşamaz, öksürüp hapşıramaz haldeydim. Yıllarca birçok doktora gittim; trigeminal nevralji dediler. Bir sürü ilaç kullandım, resmen ilaçlardan zehirlendim. Sonra Derya hocama geldim. Bir ilaç tedavisine başladık ve 2 ay sonunda artık tamamen ağrılarım geçmiş durumda. Önceden konuşamaz, yemek yiyemez haldeki ben şimdi gayet iyiyim. Derya hocama çok teşekkür ederim, beni hayata döndürdü.
Sevilay Yılmaz
57 yaşındayım. Yıllardır migren ağrısı çekiyorum. 23 sene önce başımda bir elektrik çarpması hissettim ve bu şekilde başladı. Ağrılarım hep çok şiddetliydi. Sağ tarafımda bir noktada ağrım oluyordu. Günde 7-8 nöbet geçiriyordum. Ankara ve İstanbul'da bir sürü doktora gittim, birçok tedavi denedim. Hiç uyuyamıyordum, çocuklarımla ilgilenemiyordum, hep hastaydım. Yıllar sonra Derya hocama geldim ve sadece tek bir vitamin ile ağrılarımı %90'dan %5'e kadar indi. Neredeyse hiç nöbet geçirmiyorum artık. Şimdi çok rahat uyuyorum, çocuklarımla rahat rahat ilgileniyorum, evimin işlerini rahatça yapabiliyorum. Hocama teşekkür ederim.
Selva Duruak
43 yaşındayım ve yaklaşık 15 senedir migren ile boğuşuyorum. 10 yıl önce auralı migren teşhisi aldım. Yıllardır çok çok ciddi sıkıntılar çektim. Ayda en az 1 kez kol uyuşması, ciddi ağrı atakları, konuşma zorlukları ve unutkanlık atakları yaşadım. Önce hafif bir kol ağrısı ve uyuşma ile başlayan atak ağzımda uyuşma, gözde görme bozukluğu ve inanılmaz şiddetli ağrılı atakları ile devam ediyordu ve ataktan sonraki 1 ay korkunç bir beyin sisi, düşünme zorluğu ve unutkanlık problemleri yaşıyordum, gözlerim görmez oluyordu. Bu durum günlük hayatımı çok kötü etkiliyordu. 2 ay önce Derya hocama geldim ve ilaç almadan takviyelerle ve serum tedavileri ile beni bir tedaviye aldı. 1 aydır hiçbir atak yaşamadım. Ağrım olsa da çok hafif bir baş ağrısı oluyor. Derya hocama teşekkür ediyorum.
Nurgül Aslan
Oğlum Alp 12 yaşında çok sık baş ağrıları yaşıyordu. Artık baş ağrılarından okulda derslere odaklanamıyordu, hayatını olumsuz yönde etkiliyordu. Ağrıları çok şiddetli oluyor, mide bulantıları yaşıyor ve uzun süre geçmiyordu. Tedavi için sürekli bir araştırma içerisindeydik. Rutin kontroller yaptırdık ama herhangi bir tedavi uygulanmadı. Derya hanımı internetten araştırıp geldik. Muayene etti, bizi dinledi ve ilaç değil vitamin tedavileri ile Alp’in her gün olan şiddetli baş ağrıları şu anda 5 ayda 2 defaya kadar azaldı. Artık hiç başı ağrımıyor. Şimdi çok daha mutlu, çok daha hafif ağrıları oluyor ve eskiye göre hayatı çok daha iyi durumda. Teşekkür ediyoruz hocamıza.
Binnur Yamaç
54 yaşındayım ve kendimi bildim bileli migren ağrısı çekiyorum. Son 2 yıldır her gün şiddetli baş ağrısı çekiyordum, geceleri uyuyamıyordum, günlük işlerimi yapamıyordum, ailemle ilgilenemiyordum, çalışırken ağrılarım agresif bir insana dönüşmeme sebep oluyordu. Sürekli ağır ağrı kesiciler kullanmaya başladım. Ağrılar boynumdan giriyordu ve beni adeta felç ediyordu. Derya hanıma geldiğimden beri burada başladığım tedavinin ardından son 2 aydır neredeyse hiç uyanmadım geceleri. Kendimi eskiye göre %90 daha iyi hissediyorum. Daha da iyi olacağına inanıyorum. Teşekkür ediyorum.
İlknur Çelebi
Benim annem 18 yıldır trigeminal nevralji hastası. Birçok doktora gittik, bütün tedavileri denedik ama bir sonuca varamadık. Özellikle yaz ayları ağrıları çok artıyor ve konuşamayacak günlük hayatını sürdüremeyecek hale geliyordu ve bu durum şiddetlendikçe ilaçlarının dozunu arttırıyordu. Bu da kan değerlerinde ciddi bozulmalara sebep olmaya başladı. Eylül ayında Derya Hanımı bulduk. Annemi getirdim, burada tedavi sürecine başladık. Annemle çok güzel bir iletişim kurdular ve bu da annemin tedaviye dört elle sarılmasını sağladı. İlk geldiğimizde günde 5 ilaç içerken şimdi yalnızca 2 ilaç içiyor. Eskiden telefonla bile konuşamıyorken şimdi istediği gibi iletişim kurabiliyor. Çok teşekkür ediyoruz.
Alev Paktuna
Oğlumun 3 yıldır devam eden çok şiddetli baş ağrıları vardı. Daha önce birçok doktora gittik, en sonunda yorumları okuyup araştırıp Derya hanımı bulduk. Derya hanım bunun migren olabileceğini ve davranış değişim terapisi ile problemin kolaylıkla çözülebileceğini anlattı. Terapiye başladık ve oğlumda insülin direnci olduğu ortaya çıktı. Derya hanım bazı vitaminler başladı ve sonucunda bu sorunu da çözdük. Ayda 10 kez ve çok şiddetli olan ağrısı şu anda 3 ayda 2 kereye kadar indi. Çok teşekkür ederiz.
Tarık Ziya Şen
Oğlum 6 yaşındayken baş ağrısı problemi başladı. Gözleri bozuk sandık, sonra sinüzit olabilir dediler. Doktorlara gittik bere takmasını önerdiler gönderdiler sürekli ağrı kesiciler içti. Bir ara ağrıları azaldı, sonra pandemi döneminde tekrar baş ağrısı atakları geçirmeye başladı. Beyin MR'ı çektirdik, migren olduğunu ve yapılacak bir şey olmadığını söylediler. Sonradan Derya hanımı aradık, yorumları okuduk, geldik. Burada bizi çok güzel bir tedaviye aldılar. Tedavi sürecinde çocuğumun gözlerinin içi gülmeye başladı. Şu anda ağrıları ciddi oranda azaldı. Şimdi daha enerjik ve daha sağlıklı, davranış değişim terapisi alıyor ve bu da hayatını ciddi anlamda düzene soktu. Daha güler yüzlü, daha dinamik, inşallah daha da iyi olacak. Her şey için teşekkür ediyoruz.
Sezen Tanyeri
20 Ekim’de derya hanıma geldik gelme nedenimiz annemin mutsuzluğu, depresyonu ve unutkanlıklarının hayat akışını etkilemeye başlaması idi. Artık normal hayat akışını devam ettiremiyordu, normal bir insanın günlük yaşamında yaptığı şeyleri yapmak istemiyordu, eskiden çok sosyal bir insan olmasına rağmen unutkanlıklarla hayata küsmüştü adeta ve bir sebep bulamıyorduk. Çok araştırdık ve derya hocama geldik çeşitli testler gıda takviyeleri ve terapilerle hiç beklemediğimiz bir noktaya geldik. Bir doktordan ziyade bir yaşam koçu gibi yaklaştı derya hanım ve ekibi. İlk zamanlarda zorlansa da zamanla terapilerle ve takviyelerle uykuları düzenlendi, kitap okumaya, gazete okumaya başladı unutkanlıkları azaldı, artık yanında biri olmasa da kendi başına uçağa binebiliyor sporunu yapabiliyor kendi hayatını kendisi sürdürebiliyordu. Uyku problemlerimle de unutkanlık problemleri gibi ilgilendiler. Doktor dendiğinde bir ekip işi olduğunu bu klinikte gördük beş ay gibi kısa bir zamanda bu şekilde bir gelişme kaydetmiş olmak çok mutluluk verici. Daha önce gittiğimiz doktorlar hep ilaçlara yönlendirirken derya hoca bizim yaşam kalitemizi düzenledi ve soruna çözüm buldu. Teşekkür ediyoruz.
Kadir Haykır
Ben derya hanımı internetten buldum araştırdım gittim muayene oldum ve Derya hanımla tanışana kadar her gün migren atakları yaşıyordum. Tanıştığım günden buyana bir ay geçti bir ayda 10 kere atak geçirdim ve yalnızca kısa uygulamalar yaptı. Tedavi sürecim hala devam ediyor. İnanıyorum ki bu gidişle birkaç aya hiç atak yaşamamaya da başlayacağım. Derya hanıma çok teşekkür ederim.
Eylem Elitoğ
2016 yılında sol yanımda tutulum ve baş dönmesi ile acile gittim beyin sapına pıhtı attı ve ben felç oldum. Devamında beyin damarlarımda çift taraflı diseksiyon tespit edildi. Derya hocama geldiğimde ciddi denge bozukluklarım ve hayatımı etkileyen baş dönmelerim vardı. Düz yürüdüğümü zannederken sağa çekerek yürüyordum. Derya hocama geldim, beni hem migren ataklarım hem denge problemlerimle ilgilendiği kapsamlı bir tedavi programına başlattı. Denge fizyoterapisi aldım ve zamanla günden güne denge problemlerim azaldı. Şu anda tutulum öncesi halim gibiyim. Bu süreçte derya hocamın çok büyük rolü var. Kendisine ve tüm ekibine çok teşekkür ediyorum.
Gökhan Gümüşay
Baş ağrısı, migren rahatsızlıklarım 2009 yılında başladı 2015 yılında ağrılarım dayanılmaz bir şiddete ulaştı eskiden ayda 1-2 sefer olan ataklarım zamanla çoğaldı ağrı başladığında tüm gün sürüyor ve günümü berbat ediyordu bazen günlerce suren katlanamadığım ağrılarım oluyordu. 2018 yılına geldiğimde gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmamıştı sürekli acil servislerde iğne vurduruyor yine de ağrıdan kurtulamıyordum. Her MR çektirdiğimde burada gözüken bir şey yok migreniniz var deyip geçiştiriyorlardı. Artık ağrılı günlerimi yaşanmamış sayıyordum çünkü günlük hayatımı sürdüremez hale gelmiştim. 2020 de derya hocamı buldum önce tamamıyla beni dinledi bu zamana kadar kullandığım her şeyi anlattım. Devamında bir tedavi sürecine başladık bir işlem uyguladı ve o işlemden sonra ben hayata tekrar bağlandım artık uykudan baş ağrısı olmadan kalkmaya ve mutlu uyanmaya başladım. Keşke derya hocama daha önceden gelseydim diyorum çok teşekkür ediyorum.
Ayşegül Olgun
Yaklaşık 7-8 ay önce bir hafta suren bir baş ağrısı çektim. Hastaneye gittiğim sırada baygınlık ve felç geçirdim, damar tıkanıklığı olduğunu söylediler. İlk etapta yapılan ilaç tedavisi ile felç durumu geçse de ağrılarım devam etti, normal hayatıma dönemedim. 5-6 ay bu şekilde yaşadım. Derya hocama geldim. Kendisi başıma iğneler yaptı, 4 iğne sonunda tüm ağrılarımdan kurtuldum. Sokağa çıkamayan beni hayata geri döndürdü. Baş ağrılarım yüzde doksan toparlandı, baş dönmelerim, uyuşmam kasılmalarım, yürüme zorluklarım sadece iki seanslık iğne tedavisi ile tamamen geçti. Şu anda çok daha iyiyim. Hocama çok teşekkür ediyorum, hayata geri döndüm. Allah razı olsun.
Yeliz Güner Bakır
Buraya gelmeden önce ben yaşamıyordum resmen, buraya geldikten sonra yaşadığımı hissetmeye başladım. Hayatım 360 derece değişti. Baş ağrılarımdan neredeyse kurtuldum, başım ağrımadan uyanıyorum. Hayatım normalleşti, artık çok nadir arada bir ağrım oluyor. Derya Hocama çok minnettarım. İnsanlar gerçekten hayatına değer veriyorsa gelip buradan şifasını alıp gidebilir, o kadar net. Sonuçtan çok memnunun. Canınız kıymetliyse derya hocama gelin, hayatınızı tekrar elinize alın. Ben şifamı buldum, darısı sizlerin başına.
İlayda Demirok
Buraya gelmeden önce 20 yıllık migren hastasıydım. Önceleri çok yoğun olmakla beraber son 3 yıldır neredeyse her gün migren atakları yaşıyordum. Pek çok nörolog gezdim, akupunktur, nöral terapi, hacamat ve benzeri birçok tedavi gördüm. En son çare olarak da Derya Uludüz hocamla tedavi sürecime başladım. Derya hocanın önerdiği tahliller sonucunda tiroit ile ilgili bir sıkıntım olduğu ortaya çıktı. Kendisi beni bir endokrin uzmanına yönlendirdi. Yapılan tahlillerde tiroid kanseri olduğum ortaya çıktı. Migren ağrılarımın altında tiroidimle ilgili sıkıntıların yattığı ortaya çıkmış oldu böylece.
Tülin Börekçi
Derya hocaya gelmeden önce adet döneminde migren atakları geçiriyordum. Adet boyunca dayanılmaz ağrılarım oluyordu daha önce başka doktorlara da gittim yalnızca sakinleştirici verip gönderdiler sonra internetten Derya hocayı araştırdım yorumlara bakıp buraya geldim doktor hanım bana çeşitli vitaminler başlattı başladığımdan beri adet döneminde neredeyse hiç ağrım olmuyor şu an migrenin iyileşebilir bir hastalık olduğuna inanıyorum umudum var Derya hocama çok teşekkür ediyorum.
Işıl Yazgan Atik
20 Yıldır migren ağrısı çekiyordum Prof. Dr. Derya Uludüz'e gelmeye başladığımdan beri yapılan işlemler, gördüğüm terapiler ile şu anda ağrılarım çok daha iyi durumda. Başladığımdan bu yana ağrılarım %80 azalmış durumda. Tedavim hala devam ediyor ama şimdiden çok çok iyi durumdayım. Tüm ekibe ve Derya hanıma teşekkür ederim.
Fatma Erünal
Ben kanser tedavisi gören bir hastayım. İlaç aldıktan sonra sağ gözümde oluşan görme kaybı ve şiddetli baş dönmelerim oluyordu. Derya Uludüz’e geldim, bana farklı ilaçlar başlattı. Şimdi artık çok daha iyi uyuyorum ve dengemi sağlayabiliyorum. Çok teşekkürler ediyorum, tüm sıkıntılarımı giderdi.
Aysel Nikbay
Bitmeyen baş ağrılarım sırt ağrılarım unutkanlığım beni yaşamdan soğutmuştu. Derya Hocam sayesinde, Beyin360 ekibi sayesinde sağlığıma kavuştum. Yaşama sevincimi yeniden kazandım. Derya Hocama sonsuz teşekkürler.
İrem Öksüz
5 yıllık fibromiyalji geçmişim içerisinde 6-7 farklı doktor deneyimim oldu, faydası olabileceğine inandığım birçok şey denedim artık geçebileceğine inanmıyordum, ağrılarım beni ağlatacak derecede fazlaydı, bunu söyleyebileceğim hiç aklıma gelmezdi Derya Uludüz sayesinde ağrılarımda çok ciddi azalma var, belki devamında ağrılarım tamamen sıfırlanabilecek. İnancım tam. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim.
Nilay Darka
Buraya gelmeden önce her gün baş ağrılarım vardı, haftada 4 migren atağı yaşıyordum. Derya Uludüz'ü 'migrende en iyi doktor' diye aratarak buldum. Ayda 3-4 kez acillik olan ben burada aldığım tedaviler ve hocamızın başlattığı vitaminlerle tüm ağrı kesicilerden kurtuldum. Şu an hiç ilaç almadan da hafif baş ağrılarını atlatabiliyorum. Tedaviden ve Derya hanımın ekibinden çok memnun kaldım. Teşekkür ediyorum.
Turgay Özgen
Eşim Şenay’ın yaklaşık dört yıldır devam eden şiddetli yüz ve baş ağrıları vardı. Beyin360’a gelene kadar 4 yılda gitmediğimiz doktor ve onların verdiği tüm tedavileri uygulamamıza rağmen hiçbir şekilde eşimde düzelme göremedik. Eşimin sürekli araştırmaları sonucu bugün bulunduğumuz beyin 360 bütüncül beyin sağlığı merkezine gelmemizle başlayan tedavi sürecimiz bugün gelinen noktada doğru bir yerde ve doğru bir tedaviyle nelerin olabileceğini net bir şekilde öğrenmiş ve görmüş olduk, eşimin şu an da şikayetleri ile ilgili yok denecek kadar az olduğunu net olarak söyleyebiliriz.
Necmettin Kündem
Derya hocaya gelmeden önce 2 yıldır geçmeyen ve artarak devam eden baş ağrılarım vardı. Gelmeden önceki son 3 ayda ağrılarımın şiddeti dayanılmaz bir boyuta gelmişti. Hayat kalitemi bozuyor yaptığım ve yapacağım her şeye engel oluyordu. Ne işime ne aileme asla odaklanamıyordum. Derya hocayı buldum muayeneye geldim tedaviye başladık, daha ilk haftadan ağrılarım tamamen geçti. Hayatım Derya hocadan önce ve Derya hocadan sonra diye ikiye ayrıldı. 1,5 yaşındaki bebeğimle yalnızca son iki haftadır gerçek anlamda ilgilenebiliyorum bundan önce çocuğumla vakit geçiremeyecek kadar çok ağrım vardı. Derya hocama geldikten sonra baba olduğumu fark ettim resmen. Mesela Sivas'tan İstanbul'a tedavi için gelip gidiyorum. Eskiden olsa uçak yolculuğundan sonra ağrıdan yerimde duramıyor olmam lazım ama şimdi zerre ağrım yok. Bence Derya Hocanın en önemli ve en etkili özelliklerinden biri de bütüncül bir yaklaşım göstermesi. Ağrınıza sadece nörolojik değil hem nörolojik hem fiziksel hem psikolojik her açıdan yaklaşıyor. Burada harika bir ekip kurmuş, fizik tedavisi, masajı, ağrı psikoloğu, hastalarla ilgilenen çalışanları her şeyiyle tamam bir ekip kurmuş. Benim gibi Ağrılarla mücadele eden herkese Derya Hocayı bulmalarını öneriyorum.
Fazıla Cezzar
Buraya gelmeden önce, haftada 3-4 gün ağrı kesicilerle ayakta duruyordum. geceleri ağrı ile uyanıyordum. Hayatım acil servislerde serum ve ağrı kesici yiyerek geçiyordu. buraya ilk gelmeye başladığımda serum tedavisi ve sinir blok tedavisi aldım sonrasında da aşı tedavisi gördüm. 2,5 ayda yalnızca bir kez atak geçirdim. seyahatlere gitmeme, sıcak ve nemli ortamlara girmeme, uzun araba yolculukları yapmama rağmen ağrım olmadı. normalde hava değişimi, rüzgar, nem, aşırı sıcak hava ağrımı tetiklerdi burada gördüğüm tedaviden sonra her şey değişti hiç biri atak yaşamama sebep olamıyor artık. Beyin 360 da tedaviye başlamadan önce sürekli diyet yapıyor yalnızca belirli besinlerle besleniyordum. sırf ağrım tetiklenmesin diye fakat yine de atak geçiriyordum. şimdi hiç bir diyet yapmamam rağmen canım ne isterse yememe rağmen hiç atağım olmuyor. mesela ışığa hiç bakamazdım, sabahları gün ışığı bile beni çok rahatsız ederdi. şu an ışık beni hiç mi hiç rahatsız etmiyor. özellikle migren aşısından sonra hiç ağrı yaşamadım. eskinden avuç avuç ağrı kesici içerdim. Derya hocaya geldikten sonra kızım da ben de hayata döndük diyebilirim. hocama çok çok teşekkür ederim. onunla beraber çalışan tüm ekip muhteşem onlara da ayrıca çok teşekkür ederim. Olağanüstü tempolu çalışmalarına rağmen öyle ilgili, öyle sevgi dolular ki. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Uğur Yıldırım
Uzun yıllardır devam eden trigeminal nevralji rahatsızlığıyla mücadele ediyorum yüzümün sağ tarafında dayanılmaz ağrılarım vardı. Teşhis konulduktan sonra tegratol kullanmaya başladım ilkbaşta iyi geldi daha sonra çok daha şiddetli ağrlarım oluşmaya başladı. Kullandığım ilaçlar çok ağırdı. Oldukça zor bir hayatım vardı sonrasında derya hocamı buldum burundan girerek bir tedavi uyguladı ve inanılmaz bir şekilde 3.5 aydır hiç ağrım yok. Hayatımı da daha sağlıklı yaşıyorum.Derya hocama çok teşekkür ederim.
Ayla Vatanperver
20 yaşından beri ağrılarım her gün daha da şiddetlenerek devam etti. bir sosyal hayatım yoktu, inanılmaz acılar çekiyordum. Derya hoca ile tanışana kadar... Ona geldim 3 aylık bir tedavinin ardından birden bire ağrılarım kesildi... hayata döndüm artık nefes almaya bailadım migren hastası olduğumu unuttum resmen yeniden bir umut ışı doğdu istediğim hayatı yaşayabilmek için. Her şey derya hocam ve ekibi sayesinde çok çok teşekkür ederim herkese öneririm.
Tomris Balcı
Beyin 360 benim için bir dönüm noktası oldu. Beyin360 öncesi ve sonrası diyorum artık. Yaklaşık iki ay kadar önce ağrı kesici kullanmaktan, migren ağrılarından yorulmus, bıkmış bir şekilde hocam kurtarın bu illetten beni diyerek Derya hoca nin kapisini çaldım. Kendisi ve ekibi sağolsunlar çok iyi davrandılar bana güleryüz ve hassasiyet çok hoşuma gitti. Derya hoca "biz önce ilaçları biraktiriyoruz bu şekilde tedavi olmayı kabul eder misin" diye sordu. Cevabım tabiiki de evet oldu. Sonrasında ilaçlarımı bırakarak hocanın verdiği vitaminlerle başlayarak tedaviye giriştik. Ayrıca yaşam şeklimi değiştirecek hayatımı kolaylaştıran rahatlama teknikleri, yemek , yürüyüş ve içecek değişiklikleri yaptık. Bu esnada hafif hafif ağrı geliyor gibi oluyordu ama gelmiyordu. Beni en çok mutlu eden de bu oldu, ağrım olmayınca günlük işlerimi çok kolay yapmaya başladım. Alışverişe gittiğimde biraz fazla yük taşisam bile ağrım oluyordu. Lodos havada ve rüzgarlı havalarda biraz sersemlik oluyor başımda şimdi o kadar. Ve ben ilaclarla 15 yıldır tedavi olmak(olamasamda kullandım) değil de bu tarz yaklaşımla tedavinin çok iyi bir örneği olarak bu yazıda teşekkürlerimi sunuyorum. Tedavi sürecim vitaminlerimle, danışmanlık alarak halen devam ediyor. Tüm ekibe başta Derya hoca ve Ayhan hoca olmak üzere teşekkürlerimi ve ailemin dualarını iletiyorum. Saygı ve sevgilerimle......
Zeynep Atay
41 yaşındayım 20 yaşımdan beri baş ağrılarıyla mücadele ediyorum son 3 yıldır her gün tüm vücuduma yayılan inanılmaz şiddetli ağrılarım var. sürekli halsizdim... Derya hocama geldim daha ilk haftadan bana önerdiği her şeyi yapmaya çalıştım ve hemen fayda sağladım. Ağrılarım azaldı hayat kalitem yükseldi... Hayatım değişti. Her şey için teşekkür ederim...
Faruk Sarıhan
Buraya gelmeden önce hergün çok şiddetli ağrılarım ve ataklarım vardı kullandığım serumlara ve ilaçlara rağmen ağrılarım geçmedi Derya hanıma geldikten sonra iğne ve serum tedavisi aldım seanslar halinde 4 hafta ve sonuç şuanda çok daha iyiyim tavsiyeleri doğrultusunda daha iyi olucam işallah herkesede tavsiye ederim
Meryem Altunay
biz 6. ayda almanyadan geldik. gelmeden önceki son süreçte bazen günde 3 kere baş ağrısı atağı geliyordu. baş ağrısı başlamadan önce burnu tıkanıyor sonra aşırı ağrılı bir atak geçiriyordu oğlum. bilhassa geceleri oksijen maskesi ile uyuyabiliyordu. daha sonra derya hocamıza geldik ilk görüşmemizde bizden bazı tetkikler istedi bunları yaptık getirdik. bize bir ilaç tedavisi önerdi kullandığımız ilaçları bırakmamızı önerdi. 3 ay bu ilaçları düzenli kullandık ve bol egzersiz yapmasını söyledi kilo vermesini söyledi. Ve ilaç tedavisine başladıktan bir ay sonra bizzat kendisi aradı görüştük takip etti. 3 aylık tedavi bitince tekrar geldik ilaçlarımızda düzenlemeler yaptı. bu süreçte çok yol kat ettik baş ağrımız hiç yok. artık uykusunu alıyor güne motive başlıyor. şimdi artık sinirlenmiyor da teşekkür ederizz.
Nermin Genç
Ben buraya gelmeden önce ayda 10 gün migren ağrılarıçekiyordum.Ağrılarım başlayınca 4-5 gün hiç kesilmeden devam ediyordu.Ağrılara mide bulantısı, kusma , baş dönmesi eşlik ediyordu.Ben çok yorulmuştum çeşitli tedaviler uygulandı ama hiç bir tedaden fayda görmedim.Kendimi tükenmiş hissediyordum.Şuan 2 aydır Derya hanım'ın tedavisiyle hiç migren ağrısı çekmiyorum.Kendimi çok iyi hissediyirum Derya hocama çok teşekkür ederim.
Gülşen Yıldırım
Ayda 15 gun bas agrisi ve kas agrim vardi. 2 ay duzenli sekilde derya hocamin dediklerini yaparak hic agri kesici kullamadan verdigi botoks serum tedavisyle yuzde 70 oraninda azalma oldu. Derya hocamin guleryuzu ve calissanalrin destekleri cok muhtesem
Selen Koçoğlu
20 senedir migren ağrısı çeken bir insan olarak beyin 360 ile buluştuktan sonra hayata yeniden başladım. en önemlisi derya hocamın ilk buluşmamızda beni saatlerce dinlemesi ve bana yol göstermesi oldu doktoruna güvenmek inanmak bence yolun yarısı demektir. kalan yolun yarısını da beyin 360 daki tüm doktorlarımın verdiği desteklerle ve beni yönlendirmeleri ile gerçekleşti. derya hocamı ilk gördüğümde ona sarılıp siz benim umudumsunuz demiştim o da daha dur bakalım demişti. şu an tüm umud ettiklerim gerçekleşti. burda olan tüm hocaların hastalarını dinlemesi anlaması çok önemli sonrasında verilen ödevleri de yerine getrirseniz yeniden doğmuş gibi olabilirsiniz. buraya geldiğim ilk günden beri kendimi evimde gibi hissediyorum. çok kısa zamanda hiç aklıma gelmeyecek yollar kat ettik bunca zaman migrenden çekmiş bir sürü doktora gitmiş biri olarak beyin 360 benim mucizem oldu. gönül rahatlığıyla sonuna kadar tüm migrenli hastalara öneriyorum. hocalarıma çok teşekkürler. iyiki varsın Beyin 360 ekibi.
Havva Pekgöz
buraya gelmeden önce sürekli baş ağrısı yaşayan bir hastaydım, derya hocamla görüşmeye başladıktan sonra ağrılarımın rahatladığını ve eskisi gibi her gün yatmak zorunda olmadığımı fark ettim şu an eskiye göre çok daha iyiyim. Derya hocamın sıcak samimi yaklaşımının da etkisi oldu.
Nurten Acar
Buraya gelmeden önce kendimi sosyal olarak daha içe dçnük kendimi rahat ifade edemeyen bir birey gibi hissediyordum. Burada hem derya hocamın verdiği ilaçlar hem psikolojik destek hem de kognitif rehabilitasyon desteklerinin hepsini düzenli bir biçimde aldım verilen ödevleri elimden geldiği kadarı ile yapmaya çalıştım. Bu süreçte kendimi yukarıda saydığım her alanda daha geliştirmiş hissediyorum. Herkese çok teşekkür ederim.
Ünal Ata
Uzun yıllardır baş ağrısı çekiyordum. Bu kadar kısa zamanda iyi olacağımı düşünemezdim derya hocama teşekkür ederim.
Seher Biberoğlu
uzun yılllardır migren ağrısı çekmekteydim. defalarca farklı doktorların ilaç tedavisine girdim düzelmelerim hep geçiciydi. ta ki derya hocanın kliniğine gelene kadar. bence bir mucize gerçekleşti gün aşırı ağrıyan başımın arası çok açıldı. her şeyden önce çok inandım güvendim burdaki ekibe arkadaşlara doktorlara. evet bütüncül bir tedavi altındayım. kendimi çok iyi hissediyorum. migrenle baş edemeyen bitin hastalara doğru adres olduğunu gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
Aslıhan Çetrez
ben derya hocayı tv de görüp tanıdım ve yorumları okudum çok pozitif yorumlar vardı hastalarına ne kadar ilgili olduğuna dair, güven veren bir hekim 5 haftadır tedavi sürecindeyim migrenimi hayat kalitemi düzeltecek kadar aştığımızı düşünüyorum. klinik de fazlasıyla rahat bütün ekipten çok memnunum inşallah hastalığımı en hafif düeye indireceğiz 5 hafta da çok yol kat ettik hocalarıma çok teşekkür ediyorum. burada kendimi fazlasıyla güvende hissediyorum ve tamamen iyileşeceğime güvenim tam. teşekkür ediyorum. migren hastalığı tamamen geçmiyor ama yaşam kalitemi düzeltecek kadar bir fayda edindim. bunca yıldır neredeyse bütün hastaneleri gezdim ama burada çare bulduk.
Sevcan Aslan
Yıllarca şiddetli başağrısı çekip, içmediğim ağrı kesici, gitmediğim doktor kalmadı ve bu şiddetli dayanılmaz ağrılardan kurtulmanın çaresini ararken Sevgili Derya Hocam'la tanıştım. İlk görüşmemizde bana candan sarılan, beni özveri ile dinleyen ve tedaviye başladığımız günden beri hep aynı değişmeden özveri ile ben ve hastalarına ayrı ayrı değer veren ve önemlisi beni en şiddetli ağrılarımdan kurtaran gönlü güzel insan kendisi. Onun yanındayken kendimi rahat evimdeymiş gibi ve alanında en en ennnnnn mükemmeli olduğu için kendimi güvenli ellerde olduğumu hissediyorum. Herkesin hiç tereddüt etmeden gidebileceği yüreği güzel insan. Rabbim ondan binlerce kez razı olsun, yolları hep açık olsun inşallah. Sevgili Derya Hocamla tanışmak benim için büyük bir şanstı, iyi ki onu tanımışım. Hayatımdaki şansım benim. Sevgili Derya Hocam sizi seviyorum.
Seher Çelebi
Anlatacak çok şey var. Hangisinden başlayacağımı bilemiyorum. ilk girişte çok düzgün karşılaşıyoruz. çok heyecanlı stresli girdim içeri ama Hocamı gördüğüm zaman sadece yüzüne bakınca herşeyi unuttum. Hocamın bana karşı bakış gülüşü sarılışında samimiyet bulduğum için sanki daha ilk günden hastalığımı unuttum. Sonrasında eşim agresifti bu konuda hastanelere gitmek istemezdi. Hocamızın davranışlarından dolayı eşim her defasında benim yanımda oldu destekledi. Mutlu aile havasında bir ortam. Trigeminal nevraljim vardı. Tedavide ilk geldiğimde çok üzüntülü sıkıntılı başaramayacğaım gibi geldim. Ama hocamın sayesinde bu hastalıktan tamamen kurtulmuş hissediyorum. Duygularımı ifade etmekte bile zorlanıyorum. O kadar pozitif düşünüyorum ki Hocamı Erzincan a bekliyorum onu öyle ağırlayacağım ki nasıl mutlu olurum. Ben bu kadar iyi hissetmedim. Hocama sonsuz güveniyorum.
Bilge Ceylani
Derya Hoca çok kıymetli bir insan. Bizimle hasta - doktor ilişkisinden önce ilk karşılaştığımız andan itibaren nezaketi , pozitifliği ve bizi çok önceden tanıyormuş gibi dosthane bir tavırla kabul edip daha sonrasında problemlerimizle ilgili aydınlatıcı konuşmaları , süreci iyi yönetmesi, hastayı anlaması ve dinlemesi, akabinde uyguladığı bilinçli tedaviyle çıktığımız yolda aydınlatıcı bir ışık oldu . Kendisini sevgi ve saygıyla öpüyoruz mükemmel doktorumuzun ve mükemmel ekibinin yolu açık olsun.
Yeşer Dellaloğlu
Hepimizin en korkulu rüyası deprem son yıllarda.Benim depremin ise ne zaman, nasıl, neden, nerde, ne yapınca geleceği belli olmayan korkunç yüz ve başağrıları oldu. Hekim olmam çarelere ulaşmamı kolaylaştırmadı. En çaresiz bir anımda sevgili doktorum Derya Hanımla karşılaştım. Beni dinledi, izledi,elini sürdü kucakladı kiii o deprem son buldu.O kadar basit çözümlerle ağrılar dindi, ilaçlar azaldı. Sıfıra inen hayat kalitemi toparladı. Mesleğimi yapıyorum . Bilgisi becerisi sevgisiyle nesli tükenen bir bilim insanı. Acaba günümüzde kaç hekim hastalarını arayıp da hatırını soruyor. Bu güzel insanı yetiştiren ailesine ne mutlu.Onu çok seviyoruz.
Nazan Kaya
20 yıllık migren maceram Derya Uludüz hocam ile son buluyor.Ayrıca bu kadar candan insan sever bir doktorum olduğu için çok şanslı olduğumu biliyorum.Beyin 360 kliniği bu hastalık için tek adres. Gösterdikleri profesyonel ve insancıl yaklaşımları için istisnasız tüm ekibe sonsuz teşekkürler.iyi ki varsınız sizi seviyorum
Ahmet Ersoy
Tedaviden inanılmaz memnun kaldım. Özellikle diş sıkma botoks işleminden sonra hiç ağrım kalmadı. Ağrı anında verilen ilaç ağrımı hemen geçirdi. Tedavi takip süreçleri çok başarılı. Ayrıca ekip çok profesyonel.
Sonay Ceylan
Benim mucize doktorum Derya Hocam tanıdığım en güzel yürekli doktor daha önce gitmediğim hastane doktor kalmamıştı.Sonuç alamadığım gibi yanlış teşhisler konulup yanlış tedaviler gördüm.Derya Hocam ile tanıştığım zaman auralı migren hastası olduğumu öğrendim.Doktorum kısa zamanda tedaviye başlayıp sorunumu çözdü.Hocamın hastalarına yaklaşımı samimiyeti güler yüzlülüğü ile çok özel bir insan,detaylı muayenesini söylememe gerek bile yok.Hiç tereddütsüz gitmelisiniz ve emin olun bütün sorularınıza cevap bulabileceğiniz kişi Derya Hocam size çok teşekkür ederim.
Canan Fidanboy
Sevgili Derya Hocanın tedavisine girdikten sonra kendi hayatım da yaptıgım bana iyi gelmeyen yaşam kalitemi düşüren hareketlerden kurtulmaya başladım.Sevgili Derya Hocama teşekkür ederim.
Nimet Özer
Beyin360'a başvurduğumda çok kötü durumdaydım ama uygulanan tedavi ile bugün kendimi çok iyi hissediyorum. Ağrılarım cok azaldı psikolojik olarakda cok ıyı durumdayım Derya Hocama ve 360 ekibine çok teşekkur edıyorum Butun ekıp calısanları ıle sıcacık bır ortam yaratılmıs herkese tesekkurler.
To Bee Design
Yaklasık 15 senedır kımsede olmadıgını dusundugum sıddette asırı basagrıları cekıyordum ta kı derya hocamla tanısana kadar. Gitmadıgım doktor uygulamadıgım tedavı kalmadı butun yontemlerı denedım. Şu anda Deya Hocaya tedavı oluyorum ve kendımı o kadar ıyı hıssedıyorum kı agrılarım cok azaldı. Bir de o kadar tatlı ve canayakın ki ona bayılıyorum:}}
Safa Çelebi
Dünyadaki büyün hidroelektrik santrallerinin elektriği kesilse bile, Derya Hocamın pozitif enerjisi hiç kesilmez. İyi ki tanıdık sizi Hocam.
Nazlı Çarıkçı
Klinikte bütüncül olarak hastalığımı her yönü İle değerlendirdiler. Epilepsi nöbetlerim düzeldi
Dilek Melikoğlu Ayiba
we just find the doctor from internet and I was having a headache for weeks and I went to every doctor that has been dealing with migraine they gave me a lot of ducks that doesn't even affect me a little bit and than we came to see doctor Derya, than after we met her she told me to not to take those ducks. She brings out time to her patient and not rushing anything which is really important to patients like us. Im just happy to be her patient and Im feeling really good since I have come to her. It is really important to find the right doctor!

(sadece internetten doktor buluyoruz ve haftalarca başım ağrıyordu ve migrenle uğraşan her doktora gittim, beni biraz etkilemeyen çok fazla ördek verdiler ve görmeye geldik Doktor Derya, onunla tanıştıktan sonra bana o ördekleri almamamı söyledi. Hastasına zaman ayırıyor ve bizim gibi hastalar için gerçekten önemli olan hiçbir şeyi acele etmiyor. Sadece onun hastası olduğum için mutluyum ve ona geldiğimden beri kendimi çok iyi hissediyorum. Doğru doktoru bulmak gerçekten önemlidir!)