Kronik İnflamasyonla Nasıl Baş Edilir?

İnflamasyonun çok çeşitli hastalıklarda oynadığı rol giderek daha fazla kabul edilmektedir. İnflamasyon, bağışıklık sistemimizin önemli bir parçası olsa da kronik ve aşırı hale gelmesi ile vücutta hasara neden olabilir.

Özel besinlerle zenginleştirilmiş dengeli beslenme düzeni, bağışıklık sistemini ve sağlıklı inflamasyon seviyesini desteklemeye yardımcı olur. Bu besinler ve daha fazlası, Beyin 360’ın kronik inflamasyon protokolünde tanımlanmıştır.

Sık Sorulan İnflamasyon Yönetimi ile ilgili Sağlık Soruları

1. İnflamasyonla nasıl savaşabilirim?

İnflamasyon, vücudun enfeksiyonla savaşma ve travmaya cevap verme yoludur. Akut inflamasyon sağlık için gereklidir ve kendi başına çözülmelidir. Bununla birlikte, inflamasyon tedavi edilmezse ve kronik hale gelirse, birçok sağlık sorunun ortaya çıkmasına katkıda bulunabilir.

Yaşam tarzımız vücudumuzda iltihap oluşmasında büyük rol oynar: ilave şeker ve trans yağlardan oluşan bir beslenme düzeni iltihaplanmayı teşvik ederken, meyve ve sebzelerce zengin bir beslenme düzeni iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir. Kurkumin, balık yağı ve bazı botanik özler gibi takviyeler de aşırı iltihaplanmayı önlemeye yardımcı olabilir.

2. Vücutta iltihaplanmaya ne sebep olur?

Akut inflamasyon bir yara veya enfeksiyondan kaynaklanabilir, ancak kronik inflamasyonun sebebinin kesin tespiti bu kadar kolay değildir.  Yaşla birlikte, vücut iltihabı çözme yeteneğini kaybederek diyabet, felç ve bunun gibi hastalıklara bağlı kronik, düşük dereceli iltihaplanma oluşturur. Trans ve doymuş yağlar, eklenmiş şekerler ve rafine edilmiş tahıllar gibi sağlıksız beslenme düzenleri, vücutta inflamatuar yolları teşvik edebilir.

3. Kronik inflamasyonu azaltmanın doğal yolları nelerdir?

Vücuttaki iltihabı azaltmanın birkaç doğal yolu vardır. Sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmak kesinlikle çok önemlidir.

  • Bol miktarda meyve ve sebze yemek,
  • Trans yağ ve şeker tüketimini azaltmak,
  • Düzenli egzersiz yapmak,
  • Yeterli uyumak ve stres seviyemizi yönetmek başlıca doğal yollardır.

Kurkumin ve zencefil gibi bileşenler de güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Randevu Alın

    Formu doldurun, sizi arayalım
    Randevu Al Hemen Ara
    WhatsApp'tan bize yazın