Nane Çayı Zihinsel Odaklanmayı Artırır

İnsanlarda zihinsel odaklanmayı, çalışma hafızasını ve kafeinsiz konsantrasyonu arttıran bir etken olarak nane çayı gösterilmektedir. Bilim insanları, rosmarinik asit gibi daha yüksek seviyelerde fenolik bileşikler içeren bir nane özü belirlediler. Bu içerik kahveye göre uyarıcı içermeyen bir alternatif olarak görülüyor.  Çünkü beyin odaklanmasına yardımcı olurken kafeinin yaptığı gibi uykuyu etkilemez.

Laboratuvar verileri, nane polifenollerinin yeni beyin hücrelerinin büyümesini teşvik edebileceğini düşündürmektedir. Birçok insan zihinsel odaklanma ve çalışma hafızasında hızlı bir artış için her gün kahveye tüketiyor. Kahve zihinsel keskinliği, odaklanmayı ve dikkati artırabilirken, insanlar kafein depolamaktan kaçınmak isteyebilir veya kahve sevmeyebilir. Alternatif olarak, bilim insanları çalışma hafızasını hedefleyen ve uyarıcı içermeyen bir bitkisel nane çayı geliştirdiler. Bilim insanları bu çayın hızlı ve sürdürülebilir bir şekilde zihinsel odaklanmayı, dikkati ve konsantrasyonu artırdığını geceleri dinlendirici uykuyu desteklediğini tespit etmişlerdir.

Araştırmalar, nane özünün çalışma hafızasını geliştirdiğini, dikkat, konsantrasyon ve beyin fonksiyonlarını artırdığını, geceleri uykuya dalma süresini kısalttığını, beyin hücrelerinin oluşumunu ve korunmasını desteklediğini saptamıştır.

Nane Dikkat ve Konsantrasyonu Artırır

Yapılan araştırmalarda nane özünün insanlar üzerinde gösterdiği etki kanıtlanmıştır. Nane tüketen insanlarda dikkat ve konsantrasyon gerektiren bir işte % 46 iyileşme, dikkat ve konsantrasyon gerektiren ikinci bir görevde % 121 iyileşme ve Planlama yeteneğinde % 39 artış görülüyor.

Dikkat eksikliğini ve yaşa bağlı bilişsel gerilemeyi önleyin. Dikkatimizi odaklama yeteneği, öğrenme ve anılar oluşturma da dahil olmak üzere yaptığımız her şey için çok önemlidir. Bu yetenek, vücudun toplam enerjisinin % 20’sini tüketen bir organ olan beyine dayanır. Beynimiz optimal beslenme desteği almıyorsa, diğer organlarımız en iyi şekilde çalışamazlar.

BEYİN 360’ın Dikkat Eksikliği/Hiperaktivite Bozukluğu ve Yaşa Bağlı Kognitif Gerileme protokolleri, bu koşulların nedenleri hakkında fikir verir ve insanların odaklarını bulmalarına yardımcı olacak beslenme düzenlemeleri ve diğer önerileri sunar.

Randevu Alın

    Formu doldurun, sizi arayalım
    Randevu Al Hemen Ara
    WhatsApp'tan bize yazın