Nöro-eğitim (Bilişsel Eğitim)

A. Motivasyon

‘Brain Trainer’ – Beyin Performans Artırıcı Eğitimler

Kişilerin belirli bir amacı gerçekleştirmek üzere oluşturdukları, kendi davranış ve istekleri ile bu oluşturulan davranışların sergilenmesidir. Bu programın amacı kişiye özgü motivasyon planlarının geliştirilmesi ise bireyin bunları uygulayabilir hale gelmesini amaçlamaktır.

B. Zihinsel Esneklik

Zihinsel Esneklik

Bilişsel esneklik, akıcı zekanın değişik durumlara alternatif çözümler getirebilme becerisi ile belirlenen bir formudur ve bireyin göstermiş olduğu karmaşık davranışların değişimini de içermektedir.

C. Karar Verme

karar verme

Birey karşılaştığı problemleri çözerken kendilerinin geliştirdiği çok farklı karar verme süreçlerini ve problem çözme yöntemlerini kullanmaktadır. Kişiye özgü planlanan bu beceri yöntemi ile bireyler, karar verme konusunda, açık ve temel bir çatı oluşturacaktır. Aynı zamanda karar verme ile problem çözme arasındaki ilişkiyi öğrenebileceklerdir.

D. Zaman Yönetimi

zaman yönetimi

Bireyin ihtiyaçlarının belirlenmesi, ihtiyaçlara yönelik hedeflerin oluşturulması, öncelikleri hedeflerin belirlenmesi, planlama ve listeleme yordamı ile düzenlenmesine zaman yönetimi denilmektedir. Zamanı iyi yönetmek bireylere; kariyer planlaması, gelecek planlama, öğrenme, yeni gelişmelere ayak uydurma ve takip etme, yakın çevreye daha fazla zaman ayırma, sosyal ihtiyaçların karşılanması ve yaratıcı düşünmenin geliştirilmesi için yarar sağlamaktadır.

E. Stres Yönetimi

Stres Yönetimi

Stres Yönetimi bireylerin yaşam kalitelerini arttırmak ve gelişen durum ya da durumlarla ilgili verilen tepkilerin değiştirilmesini ve kontrol edilmesini sağlama becerisidir. Stres yönetimi bireye özgü planlanmalıdır ve zaman yönetimi, gevşeme egzersizleri, olumlu imajinasyon, egzersiz, bireyin sosyal ilişkilerindeki dışa dönüklük ve hobiler edinmesini amaçlamaktadır.

Randevu Alın

    Formu doldurun, sizi arayalım
    Randevu Al Hemen Ara
    WhatsApp'tan bize yazın