Ağrı ve inflamasyonla savaşmak için 6 ipucu

Ağrı ve inflamasyonla savaşmak için 6 ipucu

Ağrı ve inflamasyondan mustaripseniz, işte size ağrı ve inflamasyonla savaşmada faydası olacağına inandığım 6 öneri.

 1. Tüm vücut detoksu

İlk öneri tüm vücut detoks yapmanız; havadan sudan çevremizden aldığımız biriken toksinlere karşı bir şeyler yapmamız gerekiyor. Başka videolarda bunu nasıl yapacağımızı anlatacağım.

 1. Doğaya çıkın

İkinci önerim annenizin doğal tariflerini dinleyin. Bu ne demek, bu doğa ile tekrar buluşun demek. Erken saatte güneş ışığı alın, özellikle de güneş doğarken. Vücut saatinizi ve ritmini düzene koyun. Ayakkabılarınızı çıkarın ve özellikle sabahları çimenler üzerinde demiz kenarında toprakta yürümek harika bir inflamasyon savaşçısıdır. Vücudunuzda pozitif elektronları dışarı atmanızı sağlar.

 1. Su içmek

Listemizin üçüncü sırasında yeterince su içmek var. Suyunuzun içine çok az bir Himalaya tuzu atabilirsiniz. Elektrolitlerinizi dengelemede harikasın ve doğal antiinflamatuardır.

 1. Leptin hormonu

Listede 4 numara leptin direncinizi düzeltmek var. Hormonlarınız özellikle de yağ dokularınızdan verilen leptin hormonunuz vücudunuzda inflamasyon için çok çalışıyor ve eğer leptin sinyallerine karşı direnciniz varsa yüksek inflamasyonunuz olur ve bu sıklıkla neden ağrınız olduğunu açıklayabilir.  Leptin direncine yol açan esas sebebi anladığımızda ve tedavi ettiğinizde inflamasyonu da önlemiş olacaksınız. Diğer videolarımda leptinle nasıl baş edeceğinizi anlatacağım.

 1. D vitamini

Doğal güneş ışığı vitamin D almamız lazım hangi mevsimde ve nerde yaşadığınıza bağlı olarak ne kadar vitamin D ihtiyacınız olduğunu belirlemek gerekiyor ve sıklıkla da bunu güneş ışığından almak zor olabiliyor bu nedenle d vit değerlerinize baktırıp destek almak önemli hale geliyor.

 1. Doğal ağrı kesiciler

Ve listemizdeki 6 numara doğal ağrı kesiciler ve inflamasyonla savaşanlar kullanmamızı öneriyorum. Kürkümün içeren zerdeçal gibi, kuersetin aldığınızda kürkümün emilmesine artırıyorsunuz.

Glucozamin sülfat MSM ve bromelain eklem ağrılarında eklem zarını tamir ederler. Glukozamin sülfat eklem ve kemik ağrılarında kullandığımız bir takviye kollajen eklem dokusu bozulmasını azaltır.

Bromelain ananas sapında bulunan bir enzimdir. Vücutta bulunan iltihabı azaltır.

Randevu Alın

  Formu doldurun, sizi arayalım

  Bu yazıyı paylaş

  Randevu Al Hemen Ara
  WhatsApp'tan bize yazın