Beyin küçülmesi nedir, neden olur, sonuçları nelerdir?

BEYİN KURTARMA PROGRAMI

Beyin 360 kliniği yalnızca beyin hasarı olan hastaların iyileştirilmesi için değil, sağlıklı bireylerin de sosyal, iletişim, akademik ve mesleki performanslarını iyileştirmeyi beyin kapasitelerini artırmayı hedefliyoruz.

Beyin öğrenmeyi, sevmeyi ve davranışlarımızı yönetir. Beyin gerektiği gibi çalışıyorsa tüm vücut da gerektiği gibi çalışıyor demektir aynı şekilde eğer beyinde bir problem varsa bu durum çok kısa bir sürede vücudunuza da yansıyacaktır.

Beyniniz toplam vücut ağırlığınızın yalnızca %2’sini kapsadığı halde vücudunuza giren besinlerin en az %20’sini harcar. Aldığınız oksijenin %25’sini kullanır ve vücudunuzdaki kan akışının %25’i beyinden geçer. Bu kadar küçük bir organın böylesine aktif çalışmasını sağlayan içerisinde bulunan yaklaşık 100 milyar sinir hücresi ve aralarında oluşturdukları bağlantılardır.

Bu kadar yüksek enerji ve kapasite ile çalışan beynimiz maalesef gün boyu yaşadığımız ortamdan gelen radyasyon, elektromanyetik dalgalar, hava kirliliği, zararlı kimyasallar yanı sıra besinlerden gelen toksinlere maruz kalır. Bu zararlı madde ve toksinlerin vücudumuza girdiğinde atılması gerekir. Aksi halde ciddi hastalıklara neden olurlar. Günümüzde her yer zararlı maddelerle dolu ve vücudumuz bunlardan kurtulmak için yorgun düşüyor, zamanla hastalıklar başlıyor.

Beyin sağlığı vücudun yanlış çalışması ile nasıl etkileniyor? Sindirim sorunları varsa besinler yeterli emilemez, iyi emilemeyen besinler beyinde enerji eksikliği ve bu  unutkanlık, yorgunluk ile sonuçlanır.

Hormonlar çevresel toksinlerle, kötü beslenme düzeni, uykusuzlukla ve yaşla birlikte azalır. Hormonların azalması vücudun sağlıklı ve tempolu çalışmasını engeller; cinsel istekte azalma, yorgunluk, isteksizlik, mutsuz ruh hali, yaygın vücut ağrıları, başağrıları, unutkanlık yakınmalarını beraberinde getirir.

Tansiyon şeker ve kolesterol yüksekliği direk olarak inflamasyona neden olur ve beyin sağlığı için risk teşkil ederler, en kısa zamanda inflamasyonu tedavi etmek gerekir. Uyku sorunları ise yaşlanmayı hızlandıran en önemli parametredir.

ASLINDA SİZİN DE ANLAYACAĞINIZ GİBİ SAĞLIKLI BİR BEYİN SAĞLIKLI VÜCUDU DA BERABERİNDE GETİRİYOR. Hastalıkların tedavisinde ana hedef beyin sağlığını korumak oluşturuyor.

Randevu Alın

    Formu doldurun, sizi arayalım
    Randevu Al Hemen Ara
    WhatsApp'tan bize yazın