Beyin 360 Hafıza Kurtarma Programı

Yaşam süresinin uzaması, stresli geçen koşturma hayatı, hareketsizlik, çevresel toksinlerin vücuda verdiği zararlar ve aşırı dijital yüklülük özellikle beyin sağlığımızı tehdit altına aldı. Beyin sağlığını koruyabilmek, günümüzün hızlı tempolu dünyasında yaşama ayak uydurabilmek ve huzurlu olabilmek için esastır. Beynimiz için yapılacak çok şey var. Muhtemelen çoğunuz plastisite kelimesini duydunuz. Beyin hücresi kaç yaşında olursanız olun yenilenebilir ve iyileştirilebilir. Bugün iyi kararlar alır ve bir an önce bunun için çaba göstermeye başlarsanız 3 ay içinde beyninizi iyileştirmeye başlayabilirsiniz.

Beyin 360 Hafıza Kurtarma Programına katılarak zaman kaybetmeden daha iyi bir hafızaya, daha mutlu bir ruha, daha enerjik bir beyne ve daha genç bir vücuda sahip olmak mümkün. Beyin görüntüleme çalışmaları, beynin erken yaşlanması ile bağlantılı fiziksel değişikliklerin aslında henüz bir yakınma göstermeden onlarca yıl önce başladığını gösteriyor. Yani siz aslında unutkanlık yakınmanız başlamadan en az 10 yıl önce beyin incelemelerinde bunun olacağını görmek mümkün. Beyin sağlığınızı geri getirmek ya da daha iyi hale getirmek aynı zamanda enerjinizi, ruh halinizi, uykunuzu, kilonuzu ve iş hayatında sosyal ilişkilerdeki başarınızı da iyileştirecektir. Bu program, özellikle ilerleyen yaşla birlikte beyni korumak için, konsantrasyon güçlüğü, dikkat dağınıklığı yakınmaları için, depresyon anksiyete gibi duygudurum sorunları için, Alzheimer hastalığı veya hafıza sorunları için risk faktörlerinizi de belirleyecektir. Ardından, ileri görüntüleme beyin değerlendirmeniz, yapay zekâ temelli beyin çalışma hızı ve işlevlerinin incelenmesi ve beynin elektrik aksamında hasarlanma durumlarının tespitine dayanarak sizi özelleştirilmiş bir koruma ve tedavi planına sokar.

Deneyimlerimize göre, beyin sağlığı ile ilgili özellikle hafıza problemlerinin pek çok nedeni olduğunu ve hastaya ayrıntılı inceleme yapmadan direk olarak birkaç seçenek unutkanlık ilacını ezbere vermek yerine temel nedeni ortaya koyarak doğru çözümleri bulmanın en önemli basamak olduğunu söylemek gerekiyor. Beyin kurtarma programının temelleri, 25 yılı aşkın klinik uygulamada test edilerek kliniğimizde kişiye özel bütüncül yaklaşım odaklı yapılmaktadır. Beyin sağlığınızı korumanın, beyin yaşlanmasını tersine çevirmenin ve keskin hafızaya sahip olmanın yolu beyne zarar veren tüm riskleri ortadan kaldırmaktan geçer. Bunu tespit etmek için öncelikle beyin sağlığı haritanızı çıkarıyoruz. Yani genetik yatkınlıklarınızı aile ağacı inceleyerek ortaya koyuyoruz, hastalık öykünüzü ve yaşam şeklinizi ayrıntılı sorgulayarak beyin ve ruh sağlığınız için olası tüm risklerinizi belirliyoruz. Ayrıntılı anamnez değerlendirmesinin ardından Beyin derin PET ile beyin haritalaması çekilerek beyin yaşınızın ve hasar durumunuzun tayini yapılıyor, ruhsal durum ve kişilik tipinizin belirlenmesi açısından ayrıntılı psikolojik değerlendirme ve yaklaşık 2 saat kadar süren tüm beyni incelediğimiz yapay zekâ temelli bilgisayar tabanlı kognitif dikkat ve konsantrasyon değerlendirme testi uygulanıyor.

BEYİN KURTARMA PROGRAMINDA BASAMAKLAR

Basamak 1: Kimler Katılabilir?

 • Bu programa katılmak için hiçbir yakınmanız olmanız gerekmiyor. Sağlıklı olduğunuzu düşünüyor olsanız dahi 40 yaş üzerinde iseniz veya ailenizde unutkanlık gibi nörolojik yakınması olan bireyler varsa kendinizi öncelikle aşağıdaki beyin sağlığı ve hafıza testlerimize girerek değerlendirmenizi öneriyoruz. Testler sonucunda bir problem varsa bu tedavi programına uygun olabilirsiniz.
 • Yaşınız kaç olursa olsun aşırı sinirlilik öfke hali, mutsuzluk isteksizlik, halsizlik, hayattan zevk almama durumunuz varsa
 • Stresle baş etme gücünüzde azalma hissediyorsanız
 • Hayatınızın gençliğinizdeki gibi canlı, enerjik ve hareketli olmasını istiyorsanız
 • Eskiye göre konsantrasyonunuzda veya dikkatinizde azalma gözlemliyorsanız
 • Unutkanlıktan yakınıyorsanız
 • Öykünüzde madde kullanımı ya da yoğun alkol kullanımı varsa
 • Tüm vücudunuzda halsizlik varsa

bu tedavi programına uygun olabilirsiniz.

Basamak 2: Ayrıntılı Sorgulama

Siz henüz kliniğimize gelmeden önce size yaşantınızla ilgili ayrıntılı bir form gönderiyor ve dikkatlice doldurmanızı istiyoruz. Bu bize sizin yaşam şekliniz hakkında değerli bilgiler sağlıyor.

Ardından kliniğimizde hekimimiz tarafından yaklaşık 1 saat süren ayrıntılı tüm şikayetlerinizin değerlendirildiği muayeneden geçiyorsunuz. Bu muayene sırasında genetik aile ağacınız çıkarılıyor.

Ayrıntılı değerlendirme protokolümüz, beyin sağlığınızı etkileyen en önemli risk faktörlerinden hangisine sahip olduğunuzu da gösterir. Genetik yatkınlık, vücutta inflamasyon, beyinde kan akımında etkilenme, kafa travması öyküsü, toksin yüklülük, psikolojik durum, uyku sorunları, vitamin eksiklikleri gibi.

Genel ve nörolojik beyin sağlığı muayenesinden geçtikten sonra size özel gerekli olan testkikler isteniyor. Ve tüm tetkiklerle sağlık haritanız çıkarılması için çalışmalar başlıyor.

Basamak 3: Tetkikler

Beyin yakınmalarınız için gittiğiniz geleneksel hekimler beynin yapısal bütünlüğüne bakan MRI veya BT taramaları isteyebilir. Beyin sağlığı kurtarma programında ise hastalar için, derin PET adı verilen kritik bilgiler sağlayan beyin haritalama çalışmaları kullanıyoruz. Beynin yaşını, hasar derecesini ortaya koyuyoruz.

Derin PET şunları yapabilir:

Beynin hafıza merkezlerindeki hasar durumunu henüz yakınmalar ortaya çıkmadan yıllar önce ortaya koyabiliyor

Hafıza sorunlarının temel nedenini saptamada yol gösterici kılavuz görevi görür. Bu önemlidir, çünkü bir tür unutkanlık hastalığı için en iyi sonucu veren tedavi başka bir tür için etkili olmayabilir.

Hafıza sorunlarına katkıda bulunabilecek diğer sorunlarla (travmatik beyin yaralanmaları, kronik enfeksiyonlar, toksik maruziyet ve akıl sağlığı bozuklukları gibi) ilişkili altta yatan sebepleri tespit edebilir

– Hastanın hikaye ve muayene bulgularına göre gerekli durumlarda vücutta toksin yüklenme testleri, nörohormonal eksiklik incelemeleri, vitamin değerleri, bağırsak mikrobiyata ve iltihaplanma analizleri, stres hormonu profilleri, beslenme problemlerinin test edilmesi gibi bütüncül vücut sağlığını da gözden geçiren tetkikler isteniyor.

– Beyin elektriksel sisteminin çalışmasının değerlendirilmesi, çalışma hızı çalışma performansını değerlendiren TPS traskranyal ultrason ile dalga analiz testleri yapılıyor.

– Beyin performans değerlendirmesi için bilgisayar temelli kognitif ve kişilik analizler yapılıyor

– Beyin psikoloji merkezinin durumunu anlamak amacı ile nöropsikolojik muayeneden geçiriliyor.

Basamak 4: Veri Analizi ve Tedavi Planlaması

Sonuçlarınıza bağlı olarak, Beytin 360 ekibimiz beyin sağlığı konusunda eğitimi almış Nöro-Psikiyatristlerimizi, klinik psikoloji terapistlerimizi, beslenme uzmanlarımızı ve fizyoterapi uzmanlarımızı içerebilir; bunların tümü, program boyunca sizi destekleyecekler.

Ekibimiz ayrıca, tedavi ve bakım sürecinizin ardından beyin sağlığınızı ömür boyu desteklemek ve korumak için size yardımcı olacak kılavuzları sağlayacaktır.

Kliniğimizde unutkanlık da dahil olmak üzere beyin kaynaklı sorunların her insanda aynı olmadığını biliyor ve bu nedenle herkese uyan tek bir tedavi yaklaşımının asla işe yaramayacağını biliyoruz. Siz de yıllardır geleneksel hekiminize gidip o ilaçtan bu suplemente kadar birçok seçeneği denemekten yoruldu iseniz bu program tam da size göre. Beyin Kurtarma BRAIN UP Programımız, bireysel ihtiyaçlarınız için aşağıdaki çözümleri içeren kişiselleştirilmiş bir tedavi planı sunar:

Bu tedavi planı şunları içerebilir, kişiye özel olarak tedavi planı yapılarak uygulanır.

 • Kognitif rehabilitasyon
 • Kognitif psikolojik terapi
 • TPS derin beyin uyarılma tedavisi
 • Beyin kurtarma vitamin serumları
 • Beyin sağlığı ve nöroplastisite fizik tedavi programları
 • Beyin sağlığı beslenme MIND diyet, DASH diyet ve antiinflamatuar eliminasyon diyetleri programları
 • Uyku eğitimi programı
 • Mindfullness ve ruhsal sağlık programları

Kognitif rehabilitasyon:

Kognitif rehabilitasyon, kişinin beyin – davranış sorunlarının değerlendirilmesine ve anlaşılmasına dayanan, terapötik-bilişsel etkinliklerin sistematik, işlevsel olarak hasarın iyileştirilmesine –yavaşlatılmasına yönelik tedavi edici eylemlerin tamamıdır. Önceden öğrenilmiş davranış kalıplarını pekiştirerek, güçlendirerek veya yeniden oluşturarak veya bozulmuş nörolojik sistemler için yeni kalıplar veya telafi edici mekanizmalar oluşturarak işlevsel değişiklikler elde etmeye yöneliktir.

Bilişsel rehabilitasyon, kapsamlı beyin rehabilitasyon programının bir bileşenidir

Beyin 360 ekibi olarak sadece beyin hasarı olan bireyin belirli bilişsel eksikliklerine değil, aynı zamanda sosyal, iletişim, davranış ve akademik / mesleki performans üzerindeki etkilerine de odaklanırız.

Kognitif rehabilitasyonda kullandığımız yöntemler

Bilgisayar temelli beyin eğitim programı: Beyin 360 Ekibi olarak 2008 yılından itibaren üzerinde klinik uygulamalarda çalıştığımız, sürekli geliştirerek güncellediğimiz BRAIN-UP 360 programını kullanmaktayız. BRAIN-UP 360 PROGRAMI unutkanlık, dikkat, konsantrasyon, öğrenme, hafıza kurtarma, yeterlilik koruma, telafi etme muhakeme, planlama, organizasyon gibi yüksek bilişsel işlevleri korumak ve olası hasarı yavaşlatmak için tasarlanmıştır.

Ayrıca hafıza, dikkat konsantrasyon sorunları gibi dejeneratif hastalık risk hesaplama aracıyla ülkemizde bir ilki gerçekleştirmektedir.

Uzman psikologlar eşliğinde iş uğraş (Occupational) terapileri: Bilişsel hasarı yavaşlatmak hastaların öz yeterlilik düzeylerini korumak, kendi kendilerine yetmelerine yardımcı olacak uygulamaların tamamıdır. Bu uygulamalar hastalarımızın, sosyal yeteneklerine, iletişim becerilerine önemli katkılar sağlarken nispeten az hasarlı bilişsel alanlar için uzun süreli koruma sağlamaktadır.

Kişiye özel bireyselleştirilmiş ev egzersiz yönetimi: BRAIN-UP 360 programı ev versiyonu hastalarımızın kognitif etkilenme şiddetine göre hazırlanmış egzersiz programıdır. Hastalara aşama aşama ev ödevleri verilir. Bilgisayar ya da akıllı cihazlar vasıtası ile yapılan ev ödevleri yanısıra, açık havada yürüyerek yeni sokaklar keşfetme, daha önce denemediği yemek tariflerini deneme, belli aralıklarla arkadaşları ve sevdikleri ile görüntülü konuşma seansları, tavla,satranç gibi oyunları öğrenmek gibi ödevler verilir.

Transkranyal beyin uyarılma yöntemleri

Tekrarlayan transkraniyal manyetik stimülasyon (rTMS), beyninizi uyarmak için tekrarlanan manyetik darbeler kullanır. Burada kullanılan düşük akımlı uyarıların beyne oldukça etkin olduğu bildiriliyor. TMS halen kullanılan tedavi amaçlı girişimsel olmayan pratik bir yöntem. TMS ile yüzeyel beyin hücresi 2-3 cm’e kadar uyarılabiliyor ve yarattığı etki ile beyin dokusunun elektrik akımı harekete geçirilerek sinir hücreleri resetlenmekte ve yenilenmektedir. TMS düşük ve yüksek frekans aralığında uygulanabilir. Genellikle depresyon ve anksiyete olgularında tekrarlayan TMS uygulaması yapılmakta, yoğunluk ve zaman aralığı hastanın durumuna göre ayarlanabilmekte ve beyinde ihtiyaç halinde uyarı veya sakinleştirme yapılabilmektedir. Beynin depresyon ve anksiyeteye neden olan sinir hücrelerinde düzelme sağlar.

TMS uygulamaları yıllardır depresyon ve anksiyete hastalarında uygulanagelmekle beraber nörolojik hastalarda özellikle Alzheimer gibi demans tablolarında yüzeyel uyarı etki sağlaması tedavi başarısını düşürdüğü görülmektedir. Sadece beynin 2-3 cm derinliğine inerek etki gösterebilirken çok daha yeni bir uyarı sistemi son 3 yıldır gündeme gelmiş durumda. Transkranyal Pulse Stimulasyon dediğimiz TPS uygulaması çok daha etkili bulunmuştur. Beynin 8 cm derinliklerine inerek derin alandaki duygu merkezini uyarma sağlayabilen yeni TPS uygulaması çığır açan bir yöntem olarak Avrupa’da lanse edilmiştir.

TPS tedavisi nerelerde kullanılır?

TPS, beyinde sinir hücresi aktivitesini uyararak duysal ve motor yanıtları artırma etkisi sağlayabilir. Böylece kortikal bölgelerin işlevsel haritasını çıkarmamıza yardımcı olur. Örneğin temporal bölgede uyarılan TPS hafıza bilgilerini güçlendirirken derin bölge uyarımı ile duygu durumu düzenleyebilir kişinin pozitif bakışını artırarak hayata tekrar duygu durumu düzelmiş şekilde katılımını kolaylaştırır.

TPS, tedavi açısından psikiyatrik ve nörolojik bozukluklarda kullanılmaktadır. Özellikle hareket bozukluklarında etkisi görülmektedir. Parkinson hastalarında motor kortekse uygulanan TPS, motor testlerdeki performansı artırmaktadır. İnme gibi lezyonlardan sonra motor korteksin fonksiyonel özelliklerini değerlendirmek için de kullanılır. Ayrıca kronik ağrı olgularında TPS’in direk ağrı merkezini uyardığı ağrı kesici etki sağladığı bilinmektedir. Alzheimer hastalığında ise yapılan çalışmalar gerek konuşma akıcılığı ve kelime dağarcığında gerekse de duygudurumda artış ön planda olmak üzere kişilerin günlük yaşam aktivitelerini olumlu yönde etkilemektedir. Tedavi anlamında kaderine bırakılan demans olguları için dünyada son birkaç yılda beyin esnekliği nöroplastisite anlamında kognitif rehabilitasyon, kognitif fizik tedavi ve kognitif serumlar olmak üzere pek çok tedavi seçeneği gündeme gelmiş ve rutin uygulamaya girmiştir.

Majör depresyon hastaları üzerinde yapılan çalışmalar sol prefrontal korteks aktivitesinin azaldığına sağ prefrontal korteks aktivitesinin ise arttığına işaret etmektedir. Sol prefrontal kortekse yüksek frekansta uygulanan TPS’nin depresyon tedavisindeki etkinliği gösterilmiştir. TMS ve TPS tedavisi depresyon tedavisinde FDA onayına sahiptir. Depresyon dışında da birçok psikiyatrik bozuklukta etkin şekilde kullanılmaktadır.

Beyin kurtarma vitamin serumları

Beyin 360 serum tedavileri ile en iyi sonuçları alın!

İhtiyacınız olan tüm besinleri alın

Genel sağlığınızı hızlıca iyileştiren mikro besinlerin tam kombinasyonu ile diyetinizi yepyeni bir seviyeye taşıyın.

Beyninize ve kaslarınıza yakıt alın

Beyin işlevlerini artırmak için yüksek doz vitamin serumları sayesinde güçlü hafıza ve daha iyi odaklanma hissinin tadını çıkarın.

Ruh halinizi geliştirin ve daha genç hissedin

Yüksek doz vitamin kompleksi ile vücudunuzu tamamen besleyerek ve nemlendirerek stres seviyenizi azaltın.

Daha iyi kararlar verin

Beyninizde anında berraklık hissedin, karmaşık durumları doğru bir şekilde değerlendirin beyninizdeki bulanıklıklardan kurtulun ve yoğun baskı altında bile etkili bir şekilde çalışmanın tadını çıkarın.

Saatler geçtikçe daha aktif olun

İşten sonra uzun bir günden bitkin veya zihinsel olarak tükenmiş hissetmeden çıkın ve yaşamın tadını çıkarın.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin

Halsiz hissediyorsanız, halihazırda soğuk algınlığı veya sık enfeksiyon öykünüz varsa, yüksek dozda bağışıklık sistemini güçlendiren vitamin kompleksi serumu sizin için hazırlandı.

Enerjinizi yüksek tutun

Bağışıklık sisteminize sizi dirençli tutan yüksek etkili besinler vererek enerjik ve kontrollü hissedin. Kendinizi tükenmiş hissediyorsunuz ama hızlı ve yoğun bir şekilde çalışma temponuza geri dönmeniz mi gerekiyor?

Eski verimli temponuza geri dönmek, üretken olmak ve işleri halletmek için ihtiyacınız olan enerjiyi elde edin. Düşük modda veya depresyonda hissetmekten kaçının Hücrelerinizi yüksek doz elektrolitlerle güçlendirerek kendinizi yorgun isteksiz ve mutsuz hissetmeyi bırakın.

Baş ağrılarınızı azaltın

Beyninizi ve vücudunuzu nemlendirin, yüksek doz vitamin ve beyin işlevini artıran sıvı tedavisi ile sinir bağlantılarınızı sakinleştirin. Ve sakinleşen beynin ağrı duygusu baskılanacaktır.

Performansınızı geliştirin

Sporcu olmanıza gerek yok. Sadece antrenmanlarınızla daha güçlü olmak veya fitness hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız, sizin için de bir besin karışımı var. Yorgunlukla mücadele edin ve daha uzun saatler boyunca antrenman yapmak için motive kalın.

Hücrelerinizi canlandırın

Yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve hücre yenilenmesini arttırmak istiyorsanız, serum tedavilerini aylık olarak almayı düşünün. Glutatyon, cildinizin görünümünü ve hissini iyileştiren usta bir antioksidandır. Cildinizi iyileştirmek onarmak ve gençleştirmek için serum tedavilerimizi deneyin.

Kalp damar sisteminizi tamir edin

Beyin 360 serum tedavileri kardiyovasküler sisteminizin daha hızlı ve daha sorunsuz çalışmasına yardımcı olan daha sağlıklı kalp ve damar sistemine sahip olabilirsiniz. Damarları duvarlarındaki yüksek iltihaplanma seviyelerinin neden olduğu kalp problemleri riskini azaltın.

Serumlarımız

 • Beyin 360 Beyin Kurtarma Serumları
 • Beyin 360 Detoks Serumları
 • Beyin 360 Sağlıklı Yaş Alma Serumu
 • Beyin 360 Anti Stres Serumu
 • Beyin 360 Ağrılardan Kurtulma Serumu
 • Beyin 360 Brain Booster Serumları

Hafıza ve Beden: Tedavi planınız psikoterapi, kognitif rehabilitasyonu, beyin 360 beyin kurtarma serumları, hormon optimizasyonu, destek suplement ve vitaminler, fizik ve nöroplastisite egzersiz programı, nutrasötikler ve içerebilir.

Beslenme: Beyin sağlığını desteklemek ve zihinsel ve fiziksel enerji ile duygusal sağlığı artırmak için bir diyet ve beslenme planı alacaksınız.

Basamak 5: Koçluk ve Takip Bakımından Yararlanın

Beyin Kurtarma BRAIN UP Programımız, doğru yolda kalmanıza, ilerlemenizi değerlendirmenize ve beyin sağlığı ve hafıza hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için yardımcı koçluk ve takip bakımı içerir. Bu kapsamlı, kapsamlı programla, beyin sağlığınızı ve hafızanızı geliştirmeye bugünden başlayabilir ve hayatınızın geri kalanında onu korumaya yardımcı olabilirsiniz.

Randevu Alın

  Formu doldurun, sizi arayalım
  Randevu Al Hemen Ara
  WhatsApp'tan bize yazın