Beyin Kurtarma Programı Tetkikler

Beyin yakınmalarınız için gittiğiniz geleneksel hekimler beynin yapısal bütünlüğüne bakan MRI veya BT taramaları isteyebilir.

Beyin sağlığı kurtarma programında ise hastalar için, derin PET adı verilen kritik bilgiler sağlayan beyin haritalama çalışmaları kullanıyoruz. Beynin yaşını, hasar derecesini ortaya koyuyoruz.

Derin PET tetkiki şunları yapabilir:

Beynin hafıza merkezlerindeki hasar durumunu henüz yakınmalar ortaya çıkmadan yıllar önce ortaya koyabiliyor. Hafıza sorunlarının temel nedenini saptamada yol gösterici kılavuz görevi görür. Bu önemlidir, çünkü bir tür unutkanlık hastalığı için en iyi sonucu veren tedavi başka bir tür için etkili olmayabilir. Hafıza sorunlarına katkıda bulunabilecek diğer sorunlarla (travmatik beyin yaralanmaları, kronik enfeksiyonlar, toksik maruziyet ve akıl sağlığı bozuklukları gibi) ilişkili altta yatan sebepleri tespit edebilir.

  • Hastanın hikâye ve muayene bulgularına göre gerekli durumlarda vücutta toksin yüklenme testleri, nörohormonal eksiklik incelemeleri, vitamin değerleri, bağırsak mikrobiyata ve iltihaplanma analizleri, stres hormonu profilleri, beslenme problemlerinin test edilmesi gibi bütüncül vücut sağlığını da gözden geçiren tetkikler isteniyor.
  • Beyin elektriksel sisteminin çalışmasının değerlendirilmesi, çalışma hızı çalışma performansını değerlendiren TPS traskranyal ultrason ile dalga analiz testleri yapılıyor.
  • Beyin performans değerlendirmesi için bilgisayar temelli kognitif ve kişilik analizler yapılıyor
  • Beyin psikoloji merkezinin durumunu anlamak amacı ile nöropsikolojik muayeneden geçiriliyor.

Randevu Alın

    Formu doldurun, sizi arayalım
    Randevu Al Hemen Ara
    WhatsApp'tan bize yazın