Başkalarının beni daha iyi anlaması için ağrılarımı nasıl ifade etmeliyim?

Başkalarının beni daha iyi anlaması için ağrılarımı nasıl ifade etmeliyim?

Hakikaten migren ağrıları toplum tarafından önemsenmiyor, ağrısı olan kişi toplumda yok gibi görülüyor, kişilerin hep canlı, enerjik hali görülüyor, objektif bir belirtisi olmadığı için kişinin neler yaşadığı çok algılanmıyor.

Ve hep yanlış kanılar var; ağrını bu kadar abartma, basit bir ağrı işte, bir ağrı kesici al geçer. Oysa birçok migrenli atakları geldiği sırada ofiste çalışamayacaklarının farkındadır. Her atakta değil ama şiddetli ataklarınızın ne kadar kaliteyi etkilediğini düşünürsek işyerinden talep etmeniz gerekenleri belirlemeliyiz.

Gerçekçi beklentiler ve isteklerle işverenle konuşmanız gerekiyor, iş yerinde ortamınızın değiştirilmesi konusunda taleplerinizi dile getirmelisiniz. Bu durum çok hoş karşılanmayabilir ama konuyu verimliliğin artması ve ağrılarınızın iş gücünüzü etkilememesi tarafından dile getirirseniz olumlu karşılanacaktır.

Bununla ilgili kanunlar da var. Bu engellilik yaratan bir tablodur ve engellilikte çalışanların çalışma hayatını kolaylaştırmak ve personel için daha rahat şekilde işini devam ettirebilmesi için tedbirler alınması gerekir.

Bazı hastalar için bu sessiz bir oda, kimyasal kokulara daha az maruz kalma, farklı bir aydınlatma düzeneği ve esnek çalışma saatleri anlamına geliyor. Tabi belki de en önemli nokta sizin migreninizi önemseyip doğru hekime ulaşmanız ve erkenden önleyici tedavi yolunu hızlandırmanız gerektiğidir.

Burada işverenden talep edilenlerin bir listesi var demek olarak da en büyük amacımız toplumda özellikle iş yerlerinde farkındalığı uyandırmak ve gerekli beklentilerin karşılanması olacaktır.

Migrenliyi anlayabilmek

Migrenliyi anlayabilmek

Migrenliyi anlayabilmek

Migrenliyi anlayabilmek

İşyerinde migrenle başa çıkmak için beklentiler

İşyerinde migrenle başa çıkmak için beklentiler

Randevu Alın

    Formu doldurun, sizi arayalım

    Bu yazıyı paylaş

    Randevu Al Hemen Ara
    WhatsApp'tan bize yazın