Migren taşı gerçek mi?

Migren taşı gerçek mi?

Migren taşı yoğun mentol ve nane içeren sert bir üründür. Mentol, cilt üzerinde serinletici etkisi olan ve topikal ağrı kesici ürünlerde yaygın olarak kullanılan doğal bir bileşiktir.

Mentol, derideki soğuğu algılayan duyu reseptörlerini uyararak çalışır. Bu da ağrı ve rahatsızlık hissini azaltmaya yardımcı olabilir.

Migrende doğal tedaviler

Nane de mentol gibi geleneksel olarak ağrıyı gidermek için kullanılan doğal bir bitkidir. Nanede bulunan yine mentolün cilt üzerinde serinletici bir etkiye sahip olduğu, iltihabı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabileceği bilinmektedir.

Topikal migren tedavileri

Kas ve eklem ağrısını hafifletmeye yardımcı olmak için mentollü ve naneli kremler, jeller ve bantlar doğrudan cilde uygulanabilir.

İnhalasyon tedavisi

Mentol ve nane öksürük, nefes darlığı ve boğaz ağrısı gibi solunum sorunlarını hafifletmeye yardımcı olmak için inhalasyon tedavisinde kullanılabilir.

Aromaterapi ile migren tedavisi

Mentol yağı veya nane bazlı esansiyel yağları solumak, baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Migren taşı ile baş ağrısı tedavisi ne kadar etkili?

Mentol ve naneden oluşan migren taşı olarak tabir edilen bu ürün, ağrıda geçici bir rahatlama sağlayabilirken, tıbbi tedavi olarak kullanılması etki göstermez. Sadece soğutucu etkisi ile damarları daraltarak hafif bir rahatlama sağlayabilir.

Randevu Alın

    Formu doldurun, sizi arayalım

    Bu yazıyı paylaş

    Randevu Al Hemen Ara
    WhatsApp'tan bize yazın
    BENZER YAZILAR