Migrene, baş ağrısına iyi gelen 6 ipucu

Migrene, baş ağrısına iyi gelen 6 ipucu

Migren veya başağrısı sorununuz için 6 doğal ipucundan bahsedelim. İpuçlarından nasıl yararlanacağınızı daha net anlayabilmek için öncelikle başağrısı ve migren tetikleyicilerini sıralamak gerekiyor.

İlk sırada toksisite gelmektedir. Özellikle bağırsaklar olmak üzere organlarda biriken toksik ve zararlı maddeler baş ağrılarına neden olabilir. Bir diğer tetikleyici pek çoğumuzun farkında olmadığı magnezyum ya da demir eksikliğidir. Demir beyne enerji ve oksijeni getiren araba olarak kabul ediliyor ve eksikliğinde beyin yeterince beslenemeyeceği için başağrıları ile kendini gösterebilir.

Magnezyum ve demir takviyesi ile baş ağrılarınızı kontrol altına alabilmek mümkün olabiliyor. Üçüncü tetikleyicimiz elektromanyetik dalgalara maruz kalmaktır.

Cep telefonlarımız, wifi cihazlarımızla kullandığımız elektronikler baş ağrılarında büyük sorunu teşkil ediyor. Çünkü bu beynimizin normal hücresel işleyişine zarar veriyor ve aldığımız pozitif enerjiyi yapmamız gerektiği kadar topraklanarak nötr hale getiremiyorsak sorun oluyor. Çoğumuz buna izin vermeyen ayakkabılar giyiniyoruz.

Bir diğer tetikleyici leptin direncidir. Leptin direncinde sürekli iştah artışı ile kan şekerini yükseltme isteği ile kilo artışı ve inflamasyonun tetiklenmesi ortaya çıkıyor. İnflamasyonunuzun olduğunun en belirgin göstergesi ise kanda CRP artışıdır.

Leptin direnci genel iltihaplanmaya ve hormonlarınızda bozukluğa neden olur ve başağrılarını tetikler. Leptin direnci insulin direnci ile birlikte gider ve bu da başağrılarının büyük bir nedeni olabilir. Bu nasıl oluyor? İnsülin direnciniz olduğunda karbonhidrat yediğinizde kan şekeriniz yükselecek ama bir süre sonra düşecek siz tekrar karbonhidrat yemediğinizde kan şekeriniz dengelenmediği için başağrınız gelişecek.

Başağrıları için yapabileceğiniz 6 doğal ipucu nedir?

 1. Vücut detoksu yapmak; bununla ilgili diğer yazılarımızı ayrıntılı okuyabilirsiniz.
 2. Magnezyum malat ve biglisinat formu kullanmak. En önemli faydası vücudunuzda zararlı elektromanyetik dalgaların uzaklaştırılmasını sağlamalarıdır. Ve migrende sorunlu olduğu bilinen enerji metabolizmasında rol alırlar.
 3. Demir eksikliği gözlenmişse demir biglisinat kullanmak en iyi çözümdür. Demir emilimini sağlar ve mide bağırsak sistemine zarar vermez, kabızlık yapmaz.
 4. Elektromanyetik dalgaya maruz kalmanızı sınırlayın. Bu konu ile ilgili ayrıntılı diğer yazılarımı okumanızı öneririm.
 5. Leptin direncini düzeltin. Bu aynı zamanda inflamasyonla da ilgilidir.
 6. Karbonhidratı sınırlayın

Randevu Alın

  Formu doldurun, sizi arayalım

  Bu yazıyı paylaş

  Randevu Al Hemen Ara
  WhatsApp'tan bize yazın