SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Fibromiyaljide en sık görülen fiziksel ağrı nedir?

Fibromyalji, diğer bir adı ile ağrılı kas romatizması, sıklıkla kadınlarda görülen ve maalesef zor teşhis edilen bir hastalıktır. Fibromiyalji, hekimler tarafından sıklıkla depresyonla karıştırılır. Hasta, her yerinin ağrıdığını söyler, hatta ağrının sürekli sızlatıcı ve bezdirici olmasından mustariptir. Sırt ve boyun ağrısı hiç geçmez. Buna eşlik eden bazen sağ kol bazen sol bacak şeklinde gezici ağrılar olur. Hasta, hep yorgundur ve hiçbir şey yapmaya hali yoktur. Sabah yataktan zorlukla kalkar, gece de ağrılardan zaten iyi uyuyamamıştır.

2. Fibromiyalji için bütünleştirici tedaviler nelerdir?

Fibromiyaljiyi tedavi ederken, davranış değişim terapisi uygulamaları ve enerji metabolizması mitokondri için gerekli vitamin ve ağrı kokteylleri ile destekliyor bir yandan da hastalarımız için kapsamlı beslenme düzenlemeleri yapıyoruz. Antiinflamatuar beslenme düzeni gibi sağlıklı beslenmek, doğru tedavi seçenekleri ile birlikte hastalığın bütüncül tedavisinde oldukça önem taşıyor.

3. Fibromiyalji belirtileri için en iyi tedavi nedir?

Fibromiyaljinin tedavisi sıklıkla çok aşamalı müdahaleler gerektirir. Beyin 360 bünyesinde uyguladığımız davranış değişim terapileri uyku düzeninin, sağlıklı beslenmenin ve fiziksel aktivitenin ne kadar önemli olduğunu öğrenmesine yardımcı olur. Belirtileri davranışsal, yaşam tarzı ve beslenme düzeni değişiklikleri ile düzelemeyen hastalar için Beyin 360 kliniğimizde uyguladığımız enerji metabolizmasını güçlendiren kürler, vitamin ve ağrı kürlerimiz yardımcı olabilir.

Randevu Alın

    Formu doldurun, sizi arayalım